Ideja „biti trendi“ zahvatila je sve oblasti i našeg društva, i stoga nije čudno da se (modne) promene uvlače i u običaje koji u svojoj osnovi i po scenografiji počivaju upravo na tradiciji, kao što su recimo venčanja. Takvu tendenciju uklapanja u nove modne stilove prikazao je Sajam venčanja, koji već treći put organizuje hotel „Galerija“ u Subotici, a na kojem se mogla videti kompletna ponuda u ceremoniji venčanja – od venčanica do torti i scenografije u svatovskim salama.


Ideje su naravno pristigle sa Zapada, a već duži niz godina umesto porodice i rodbine, venčanja organizuju specijalne agencije, koje preuzimaju brigu o svemu – od odabira venčanice, cveća na stolovima, do izbora muzike i obezbeđenje fotografa koji će sve to ovekovečiti. Naravno, glavna utakmica među agencijama vodi se na polju glamura – važno je da „najsrećniji dan“ u životu dvoje mladih bude što glamurozniji. A sve to, kako navode u agencijama, košta oko četiri hiljade evra. Interesovanje za njihove usluge, iako živimo u Srbiji, izuzetno je veliko.

Oni koji su već pred odlukom da stanu na „ludi kamen“ i došetali su do sajma, mogli su videti šta im se sve nudi na ovom zanimljivom tržištu: raskošne venčanice, maštovite i originalne svadbene torte, otmena dekoracija sala i vrhunski ketering. Njima ostaje samo da kažu sudbonosno „da“.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari