Foto: Antonio Ahel / ATAImagesGradska uprava Novog Sada za građevinsko zemljište i investicije raspisala je novi konkurs za dizajn spomenika stradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u tom gradu 1. novembra 2024. godine, kada je poginulo 16 osoba, a jedna teško povređena, objavila je danas Politika.
Novi konkurs otvoren je do 3. aprila, a spomenik bi trebalo da se nalazi na platou između železničke stanice i autobuske stanice u Novom Sadu.
Prethodni konkurs, raspisan prošlog novembra, obustavljen je u februaru sa zvaničnim obrazloženjem da dve pristigle ponude nisu ispunile kriterijume za privrednog subjekta, navodi list.
Politika dodaje i da su obustavu prvog konkursa tražila strukovna arhitektonska i umetnička likovna udruženja, smatrajući da je preduslov za razmišljanje o memorijalu pronalaženje i osuda svih odgovornih za pad nadstrešnice i osuda svih odgovornih za žrtve.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


