Savez vojvođanskih Mađara će ubuduće stajati dosledno iza svojih osnovnih principa delovanja – samostalnost, pouzdanost i verodostojnost, a to znači da će za rešavanje svakog problema koji se tiču grada i interesa građana tražiti podršku i savezništvo među istomišljenicima, bez obzira da lisu to njihovi trenutni koalicioni partneri, ili opozicija, rekao je između ostalog Ištvan Pastor, predsednik Saveza vojvođanskih Mađara na jučerašnjoj konferenciji za štampu u Subotici.


Nastojaćemo da podržimo sve ideje koje će pomoći da se grad istrgne iz učmalosti i spasi klizanja nadole, i u tome ćemo tražiti saveznike među svim političkim opcijama, ali ne da rušimo aktuelnu vlast, već jedino u najboljem interesu grada. Oko ovoga je prethodnih dana postignut veliki konsenzus u stranci, i dosledno ćemo ubuduće tako postupati. Mi u političku lakrdiju ne želimo da se upuštamo, i jedini kriterijum će nam biti da se donese najispravnija i najbolja odluka po grad i građane, rekao je Pastor. Tokom konferencije za štampu napomenuo da je 21. maja navršeno tačno godinu dana otkako je Savez vojvođanskih Mađara podneo sudu u Subotici krivičnu prijavu protiv NN lica zbog sumnje u nepravilnosti tokom prethodnih izbora. „Naše primedbe su se odnosile na događaje koji ukazuju da se manipulisalo siromaštvom građana i kupovali glasovi. Smatramo da je nedopustivo da sve do danas iz suda nismo dobili nikakvu informaciju šta se desilo, ili da pak mi nismo u pravu“, rekao je Pastor.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.