Slučaj novorođene devojčice koja je u ponedeljak ostavljena u požarevačkom porodilištu ipak je imao srećan kraj, jer se majka vratila i odvela je sa sobom.
Ova rumunska državljanka, stara 33 godine, porodila se u ponedeljak ujutru i rodila zdravu devojčicu, tešku 3,4 kilograma, ali je uveče neopaženo nestala iz porodilišta. Pošto su juče o tome javnost izvestili mediji, majka se pojavila u porodilištu i preuzela devojčicu.
– Ona je došla u pratnji jednog čoveka, za koga znamo da je iz Požarevca, ali ne znamo u kakvom je odnosu sa njom. Pošto je potpisala neophodne papire, majka je odvela devojčicu sa sobom, jer na to ima zakonsko pravo – kazao je Srećko Bosić, direktor Opšte bolnice. Kao razlog svog odlaska iz porodilišta, majka je izjavila da je tako postupila jer je morala da završi neke svoje privatne obaveze. – Što se tiče bolničkih troškova, majka nije morala ništa da plati. Pošto je boravila kod nas samo jedan dan, u ponedeljak, te troškove snosi naše Ministarstvo zdravlja – rekli su u porodilištu. Do povratka majke, medicinske sestre hranile su devojčicu mlekom iz flašice, na cuclu, a nekoliko puta podojile su je žene koje ovde leže sa svojim novorođenim bebama. Ovo nije bio prvi slučaj ostavljanja novorođenčeta u požarevačkom porodilištu, ali je prvi u kojem se majka predomislila i vratila po svoje dete.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


