Hemijsko-tehnološka škola dobila je u postupku eksterne evaluacije koju je sprovelo Ministarstvo prosvete najveću ocenu među subotičkim školama koje su prošle ovo vrednovanje.
Ona je ocenjena vrlo dobrom ocenom 4, a prilikom tog ocenjivanja uzimani su u obzir školski program, godišnji plan rada, nastava i učenje, obrazovna podrška učenicima, postignuća učenika, međuljudski odnosi u školi i resursi. Od 30 standardnih zahteva koji su postavljeni u ovoj analizi, Hemijska škola je ispunila 28, odnosno 93 odsto.
U školi ove godine uči 789 đaka, koji nastavu pohađaju na srpskom i mađarskom jeziku, a mnogi od njih su sa zapaženim uspehom učestvovali na republičkim i pokrajinskim takmičenjima iz stručnih predmeta koji se uče u hemijsko-tehnološkoj školi – hemije, tekstilstva i kožarstva, poljoprivrede, proizvodnje i prerade hrane…
Inače, naredne godine ova subotička srednja škola ima u planu da upiše 320 prvaka, za devet obrazovnih profila u 11 odeljenja, sa još jednim nastavnim jezikom, na kojem će se izvoditi nastava (samo) na smeru dizajner odeće.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


