Novosadski studenti obeležavaju danas 16 meseci od pada nadstrešnice 1foto EPA/ANDREJ ČUKIĆ

Novosadski studenti organizuju danas pomen povodom 16 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice koja je usmrtila 16 ljudi.

Oni su pozvali na skup u 11.52 časova kod Železničke stanice.

Najavljeno je 16-minuta ćutanja na toj raskrsnici.

Čelično-betonska nadstrešnica tada tek renovirane Železničke stanice je 1. novembra 2024. u 11.52 sati pala na ljude.

Na licu mesta poginulo je 14 osoba, među kojima su i dve devojčice, a troje je veoma teško povređeno. Dvoje povređenih je kasnije umrlo od povreda, a jedina preživela je veoma teško povređena, sa trajnim invaliditetom.

Novosadski studenti su odmah pozvali na odgovornost i od tada traju studentski i građanski protesti u celoj Srbiji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari