Gradonačelnik Novog Sada Igor Pavličić, zajedno sa predstavnicima Vojske Srbije i SUBNOR-a, položio je u subotu vence na spomen-obeležje u kasarni „Jugovićevo“ povodom obeležavanja 24. marta – Dana sećanja na poginule u NATO bombardovanju 1999. godine.
– Svake godine na današnji dan okupljamo se da odamo poštu svim žrtvama bombardovanja. Novi Sad pretrpeo je velike posledice, materijalna razaranja, ali najstrašniji je gubitak ljudskih života koji je nenadoknadiv. Žrtava se moramo uvek sećati i nikada ne smemo dozvoliti da se ovakve tragedije ponove – naglasio je gradonačelnik Pavličić.
Tokom bombardovanja, koje je trajalo od 24. marta do 10. juna 1999. godine, prema procenama poginulo je oko dve hiljade civila, uništeni su mostovi, industrijska postrojenja, mnogo civilnih objekata, javnih objekata i preduzeća, kasarni i vojnih instalacija.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


