Akcija „Uredimo zajedno“, pokrenuta zbog rekonstrukcije oronulih stambenih zgrada u Požarevcu, odložena je do daljnjeg, jer gradske službe nisu obezbedile potpunu prateću dokumentaciju. Zbog toga je gradonačelnik gradskim službenicima zapretio sankcijama, jer će zbog ovog odlaganja trpeti skupštine stanara koje su podnele prijave za rekonstrukciju.


„Na sednici Gradskog veća jedna od tački dnevnog reda bilo je razmatranje prijava koje su podnele skupštine stanara, kako bi se odlučilo koja će zgrada, i kada, biti rekonstruisana. Međutim, pošto su nam nadležne službe dostavile nepotpunu dokumentaciju, predložio sam da se ova akcija odloži do daljnjeg, što je i prihvaćeno. Zbog ovakvih propusta u radu uslediće sankcije, jer ko neće kvalitetno da radi, neće moći da zadrži svoje radno mesto“, kaže gradonačelnik Požarevca, Miomir Ilić. Akciju „Uredimo zajedno“ grad je pokrenuo kako bi se pomoglo stanarima koji žive u oronulim zgradama, podignutim još pre 50 godina. Odluka o njenom sprovođenju doneta je pre dve godine, ali je njen početak odložen za 2012. godinu, pošto su prioritet u rekonstrukcijama imali objekti u centru grada, koji su proglašeni spomenicima kulture. Krajem januara ove godine objavljen je javni poziv skupštinama stanara, uz napomenu da su oni dužni da obezbede učešće od najmanje 30 odsto neophodne sume, odnosno 50 odsto za poslovni prostor, dok bi se ostatak obezbedio iz gradskog budžeta. – Akcija „Uredimo zajedno“ trebalo bi da se nastavi tokom jeseni, pošto gradske službe budu obezbedile kompletnu dokumentaciju. Prednost u obnovi imaće zgrade čiji krovovi, fasade, oluci i liftovi predstavljaju opasnost po bezbednost stanara i prolaznika – najavili su u Direkciji za izgradnju, koja će biti nadležna za rekonstrukciju stambenih zgrada.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari