Filijala za zapošljavanje Požarevac organizovala je šesti i za ovu godinu poslednji Sajam zapošljavanja, a ispred Hotela „Dunav’’ bilo je stotinak građana koji su došli da konkurišu za različite poslove.


Otvarajući ovaj Sajam, gradonačelnik Požarevca Miomir Ilić je izrazio želju da što više lica dobije posao odnosno da poslodavci prime što više mladih ljudi koji će doprineti preduzećima u koja dolaze i rekao: – Veoma je važno da čovek ima radno mesto jer je to osnovni uslov za kvalitetniji život njega i njegove porodice, rekao je Ilić. Nažalost, nezaposlenost je veliki problem sa kojim se susreće naša zemlja, Evropska unija i čitav svet. Grad Požarevac nastoji da taj problem rešava prema svojim mogućnostima. U budžetu za narednu godinu planiraćemo veća sredstva namenjena podršci novom zapošljavanju i zajedno sa Nacionalnom službom nastojati da zaposlimo što veći broj mladih ljudi je bez rešavanja njihovih egzistencijalnih pitanja nema ni prosperiteta društva, rekao je gradonačelnik Miomir Ilić.

Na sajmu se predstavilo 29 poslodavaca koji su iskazali potrebe za ukupno stotinak 90 radnih mesta. Poslodavci su najviše potreba imali za inžinjerima prehrambene tehnologije, mašinskim inženjerima, pekarima, kuvarima, zavarivačima, komercijalistima na terenu ali i drugim zanimanjima. Nekoliko nezaposlenih lica je izrazilo zadovoljstvo ponudom kao i da očekuju pozitivan ishod. Na štandovima poslodavaca bila je gužva. Jedna požarevačka firma koja se bavi elektronikom za sada ima otvorena 2 mesta. Poslodavac kaže da mu je najbitinije radno iskustvo onih koji konkurišu ali i da ne zanemaruje i obrazovanje.

Sonja Mirić iz filijale Nacionalne službe za zapošljavanje Požarevac izjavila je da na teritoriji Braničevskog okruga ima oko 10.000 nezaposlenih lica. U Požarevcu se taj broj kreće između 5500 i 6000 nezaposlenih. Međutim, Mirić kaže da je procenat stope nezaposleneosti u Braničevskom okrugu znatno manji nego u drugim gradovima Srbije. – Moram da naglasim još jednom da je stopa nezaposlenosti u Braničevskom okruga znatno manja nego u drugim filijalama drugih gradova Srbije. Kod nas je nekih 17-18 odsto dok u Srbiji, prema statističkim podacima, taj procenat iznosi 26 odsto, istakla je Mirić. Ona kaže da se sajam zapošljavanja priprema mesec dana i dodaje da je ovo najbolji načn da poslodavci najbrže dođu u kontakt sa nezaposlenim licima i prikupe njihove radne biografije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari