Nepoznati razbojnik u ponedeljak popodne opljačkao je poštu u zgradi «Triangl» u Požarevcu i iz nje odneo više od 100.000 dinara. On je iskoristio nevreme koje je tada vladalo u Požarevcu, uz jaki pljusak, grmljavinu i olujni vetar.
U pošti je zatekao dve službenice i jednu ženu koja je na šalteru plaćala račune. Uz pretnju nožem, on je zahtevao da mu službenice predaju sav novac, što su one i učinile. Onda je sve tri žene saterao u toalet i naredio da ne izlaze, jer će da im presudi nožem. Nakon toga, zgrabio je novac i pobegao u nepoznatom pravcu. Službenice su ubrzo izašle iz toaleta i pozvale policiju, koja je odmah obavila uviđaj na mestu razbojništva. Otkrivanje identiteta počinioca trebalo bi da bude olakšano jer su sigurnosne kamere u pošti snimile ovu pljačku. Zbog doživljenog stresa i šoka, dve poštanske službenice narednog dana otvorile su bolovanje.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


