Ambasador Republike Slovačke u Srbiji Igor Furdik priredio je sinoć u zgradi Ambasade na Novom Beogradu prijem u čast nacionalnog praznika svoje zemlje.
Među brojnim gostima na prijemu mogli su se videti sadašnji i bivši ministri vlade Srbije, predstavnici pozicije i opozicije, ambasadori zemalja članica Evropske unije, ugledni članovi akademskih institucija i nevladinih organizacija, privrednici, novinari i, naravno, mnogi pripadnici slovačke nacionalne zajednice u našoj zemlji. Prijem povodom nacionalnog praznika Slovačke bio je, istovremeno, prilika za oproštaj sa ambasadorom Igorom Furdikom, koji krajem ovog meseca završava svoj diplomatski mandat u Srbiji.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


