„Otvorena kuhinja“ Omladinskog centra CK 13 počeće sa radom sutra u 19 časova, u prostorijama centra, u Ulici vojvode Bojovića 13. Kuhinja će se održavati tri puta mesečno, uz različite programe, za obroke će biti preporučena cena, a posetioci će moći, u zavisnosti od mogućnosti, da prilože manje ili više novca, koji će se prikupljati u donatorske kutije i biće namenjen kupovini sirovina za pripremu hrane za narodne kuhinje.


– U CK13 ćemo pripremati sveže kuvanu hranu za sve koji su navikli da jedu jeftinije obroke, ali i za one koji ponekad nisu imali ili nemaju za obrok. Deo naše akcije biće i uspostavljanje saradnje sa različitim restoranima, koji često na kraju dana bacaju hranu koja im preostane, a naša ideja je da tu hranu doniraju „Otvorenoj kuhinji“ – kažu u Omladinskom centru CK 13. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari