Zgradu „Načelstva“ u kojoj je smeštena Gradska uprava i nekoliko odeljenja državnih institucija, nakon problema nestanka struje koji je izazivao preterana upotreba klima uređaja tokom nesnosnisnih vrućina zadnjih dana, zadesio je novi problem.

Naime, pošto je nakon dva meseca pala je obilna kiša krov zgrade i oluci nisu mogli da izdrže toliki priliv vode, pa je plafon na pojedinim mestima zgrade počeo da prokišnjava. Najgore je prošla skupštinska sala gde su radnici na nekoliko mesta stavili lavore i druge posude da se u njih sliva voda sa plafona. Pored skupštinske sale prokišnjava i skupštinski bife, kao i još nekoliko kancelarija na spratu. Dejan Zorko šef obezbeđenja i protiv požarne zaštite u zgradi kaže da je do prokišnjavanja došlo zbog dotrajalosti krova i odvodnih oluka, koji su pre četrdesetak godina bili renovirani i do današnjih dana ništa bitnije na njima nije urađeno.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari