Na jučerašnjoj konstitutivnoj sednici Saveta Centra za informisanje, marketing, odnose sa javnošću, turizam i sajmove Regionalne privredne komore Novi Sad, privrednici su apelovali na lokalne vlasti da smanje drastično povećanje cena za korišćenje reklamnih panoa u Novom Sadu, jer smatraju da, u vreme globalne ekonomske krize, pada tražnje i visoke stope nezaposlenosti, ovakva odluka nije primerena aktuelnom privrednom trenutku i nije podsticajna za razvoj biznisa.
Članovi Saveta Centra, među kojima su predstavnici marketinških agencija, turističkih organizacija, hotelijera i ugostitelja, pozdravljaju rešenost da se uvede red u sferu javnog oglašavanja, ali ne opravdavaju nerazumno povećanje taksi u doba najveće krize kao sredstvo za popunu gradskog budžeta na račun privrednika. Ukoliko neko želi da reklamira svoju firmu u Novom Sadu, na krovu, fasadi ili izlogu, plaća, u prvoj zoni, 100 dinara po započetom metru kvadratnom, dnevno, u drugoj 80, dok za treću zonu treba da izdvoji 60 dinara, što predstavlja povećanje cena za čak 1.200 odsto, upozorili su privrednici.
Sastanak privrednika i predstavnika gradske vlasti, na kojem će biti razmatrano ovo pitanje, najavljen je za danas.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


