U Maloj galeriji Narodnog muzeja u Požarevcu otvorena je izložba slika Udruženja likovnih stvaralaca „Milena Pavlović Barili“ pod nazivom „Prolećni salon 2014“.

Mnogobrojne posetioce ove izložbe najpre je pozdravio Pavle Miladinović, predsednik ULIS „Milena Pavlović Barili“, a zatim je izložbu otvorila Julija Bašić, istoričarka umetnosti rečima: -Prolećna izložba, zapravo prolećni Salon jeste uvod u one letnje više istraživačke projekte samih umetnika likovne kolonije, pa i same Čačalice i njene likovne kolonije u Požarevcu. Sa druge strane se tu zaključuje sam rad umetnika kada su u pitanju same inspiracije, dakle kraj izlagačke sezone koja se opet posle nastavlja od oktobra i novembra kada ponovo očekujemo nove radove što sa letnjih likovnih kolonija, a i onih samostalnih radova koje su umetnici radili za jesenje salone“.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari