Beograd • 17.07.2018. 14:30
Naslovna strana za 24. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
O kakvim vi objektima pišete,o kartonima i o smradu koji oni šire kad pale vatru. Ko kaže da opština mora da im obezbedi smeštaj. Oni su iz drugih gradova i mesta. Nijedan dokument nije sa STAROG GRADA. Zašto širite laži da su dolazili inspektori bez legitimacije, dokle više da pojedine ljude ( narod) trujete ovakvi lažima. Živim na Dorćolu, tačnije na 500metara od njih,to je užas. Čak je bilo i verbalnog sukoba oko dece. Zar je to normalno za vas. Znam da će te reči da je moje dete krivo i da je sigurno ONA prva započela,jer da bi vi dobili poene i naplatu, vi bi ste sve svoje dali samo da bi uspeli u onome što ste zamislili. BEZOBRAZLUK
I kao i uvek , istina je u sredini . Ovo su totalno nelegalni objekti i da li to znaci da mozemo bilo gde da podignemo neki objekat a onda da za to trazimo stan. Sa druge strane , drzava nije na vreme reagovala i nije radila svoj posao i ako su ovi ljudi ziveli na tom prostoru duze od 10 god , duzna je da im da stanbeni prostor . Na zalos kod nas se sve politizuje pa i sudbina ovih ljudi
Opet Sava mala.
Исељавају некога насилно? Шта је у овом случају чудно? Па, тако се у овој земљи ради/ло од 1946. године. УДБА само дође пред врата циљане породице, „отвори“ их чизмом, ушета ноншалантно унутра и заседне за туђом трпезом. Без гриже (не)савести. Добро је ако те не ликвидирају на лицу места или те отпреме на вишегодишње „сунчање“ на Голи оток. И данас су потомци тих „служби“ у тим окупираним становима. Али, гледали смо их деценијама како умиру и они и њихови потомци у тешким мукама и не могу да испусте душу. БОГ је свемогућ!
Te četiri porodice su se naselile na Dorćolu pre neku godinu kada su šine skinute zbog izgradnje parka, a radovi na gradilištu nisu počeli. Svakodnevno pale kablove i truju hiljade ljudi koji decenijama žive u okolnim zgradama. Najbolje bi bilo da svako napravi naseobinu gde mu se svidi i traži stan kada dođu da ga sklone.
Ako su vlasnici isplatiti ih da kupe drugu kuću,ako nisi ne može svako zauzimati šta misle prohte i praviti ne higijenski naselja kao to oko 25 Maja na Forćoli
Zar nije pre nedelju dve bio protest građana protiv istih tih tih porodica i deponije djubreta koju su tu napravili?
Znači ovako treba:
•Naselim se na gradskom zemljištu gde god hoću, npr. na sred ulice Kneza Mihaila, napravim kartonsku kuću i posle nekog vremena stičem pravo da me usele u neki adekvatan smeštaj na Starom gradu, a moju lepu kućicu sruše. U još bolje na Dedinje da odem
Svašta… Nelegalni objekti u koji su ušli neki ljudi koji pale kablove i gume i kao sad dajte im stan. Ma kako ne… Tako možemo svi. Podržavao sam neke akcije krov nad glavom, ovu ne. Gde je papir da su objekti njihovi? E katastar radi…
А те четири живе у легалним објектима на својим плацевима и легално су уписани у катастар непокретности ?
Pravni sistem na delu. Odgovornost ljudi na vlasti ne postoje. Isto i gore je bilo u Savamali i niko osudjen do sada. Zasto. A tada su lisavali slobode ljudi vezivali ih a nezna se ko? Policije nigde inspekcije zasto
Ti ljudi nisu imali domove, živeli su u kartonu i napravili deponiju na Dorćolu poslednje 3 godine! Svakodnevno su palili deponiju i napravili dorćol jednim od najzagađenijih delova grada. A domove će u svakom slučaju dobiti pred naredne izbore.
Na zalost, od svih problema koje imamo na Dorcolu, izabran je pogresan, jer ovo nisu nikakve starosedelacke porodice vec su se ljudi doselili nakon najave o izgradnji parka, sa namerom da rese svoje stambeno pitanje. Cak ni to ne bi bilo sporno, da su barem iole pokusali da srede tu lolaciju, a umesto toga su je pretvrorili u djubriste, ugrozavali i sopstveno zdravlje komsije spaljivanjem guma i plastike… Moramo razumeti da ako ne moze Pioniirski park, ne moze ni 25 . maj, besmisleno je da se stalno vracamo unazad. Imamo daleko vise sugradjana i komsija kojima zaista treba pomoc a nemaju nikakvu podrsku institucija. Neko je naivno u sve ovo ulete, verovatno ko nije iz kraja…