U nedelju, 06. juna, tradicionalno na Sojinom salašu obeležen je dan kada je davne 1941. godine, održan sastanak na kome je dogovorena akcija pružanja otpora fašističkom zavojevaču. Kako je istaknuto na samom skupu ovaj događaj značajno je uticao na buđenje patriotske svesti u kompletnom Braničevskom okrugu.
Na samom obeležavanju prisustvovali su i vence položili Miomir Ilić, predsednik požarevačkih socijalista, Milić Jovanović, Dušan Vujčić, Slobodan Jović, Miodrag Filipović, predsednik Opštine Žabari, Branislav Mikulović, predstednik IO SPS Veliko Gradište, Dragan Lazović, Žarko Tepšić, predsednik SUBNOR-a i mnogi drugi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


