Gradski Sindikat zaposlenih u komunalno-stambenoj delatnosti zatražio je od gradonačelnika Igora Pavličića da sa dnevnog reda Skupštine grada zakazane za danas bude povučen predlog čijim bi se usvajanjem Vodovodu dala saglasnost za uspostavljanje javno-privatnog partnerstva.


U sindikatu smatraju da je ovaj predlog loš, jer cilj javno-privatnog partnerstva nije jasno određen i jer nije u skladu sa zakonom. Potpuno neverovatnim smatraju rešenje da privatni partner s 49 odsto osnivačkog kapitala preuzme odgovornost upravljanja preduzećem, a da interesi grada budu zaštićeni samo kroz donošenje strateških odluka.

U sindikatu kažu da se na osnovu postojeće dokumentacije ne vidi obaveza budućeg privatnog partnera na ulaganje od 6,3 milijardi dinara, odnosno 49 odsto kapitala preduzeća, te obaveza izgradnje postrojenja za preradu otpadnih voda.

Od gradskih vlasti traže da se o ovom pitanju raspiše referendum i podsećaju da je tu inicijativu potpisima podržalo više od 30.000 Novosađana.

Povodom ovog predloga oglasio se i novosadski odbor Demokratske stanke Srbije. U toj stranci ocenjuju da je raspisivanje tendera za nalaženje partnera Vodovodu „privatizacija na mala vrata“.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari