Foto: Andrey Mihaylov / Shutterstock.comCrnogorski državljanim D.Đ. (41), kog je Viši sud u Podgorici prvostepeno osudio zbog stvaranje kriminalne organizacije i neovlašćenog prometa narkotika, izručen je danas iz Srbije u matičnu državu, saopštio je crnogorski MUP.
Taj čovek je u julu 2025. godine osuđen na kaznu zatvora u trajanju od pet godina i osam meseci zbog tih krivičnih dela i za njim je bila raspisana međunarodna poternica.
On se u policijskim evidencijama vodi kao „visokorangirani pripadnik jedne organizovane kriminalne grupe“, navodi crnogorska policija.
Ekstradiciju su obavili službenici Interpola, a D.Đ. je danas sproveden u Upravu za izvršenje krivičnih sankcija u Spužu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


