Šesti Svetski kup u sportskoj gimnastici za seniore, Memorijal Šalamun, održan je od 5. do 7. maja u Mariboru. U okviru ovog takmičenja organizovan je i tradicionalni tromeč reprezentacija Slovenije, Makedonije i Srbije za mlađe kategorije, koji je ovog puta proširen u međunarodno takmičenje na kome su kao gosti nastupile i reprezentacije Hrvatske, Austrije i Slovačke, tako da su se rezultati duplo računali.

U starijoj uzrasnoj kategoriji, koju su činili vežbači rođeni 1996. i 1997. godine, reprezentacija Srbije osvojila je drugo mesto, a Petar Veličković, bivši član Sportske organizacije Partizan iz Kostolca osvojio je drugo mesto na tromeču i u međunarodnoj konkurenciji. Odličan plasman u konkurenciji pionira (98. godište i mlađi) ostvario je gimnastičar kostolačkog Partizana, Petar Vefić, koji je takmičenje u višeboju na tromeču završio na drugoj poziciji i osvojio srebrnu medalju. Mladi Kostolčanin je u međunarodnoj konkurenciji bio četvrti. Selektor reprezentacije Srbije, dr Saša Veličković i trener Dušan Marović zadovoljni su Vefićevim rezultatom, ali je njihova zajednička ocena da je vežbao ispod svojih mogućnosti, tako da je ostvareni plasman mogao da bude i bolji.