Stalna postavka Vojnog muzeja u Beogradu o NATO bombardovanju SRJ otvorena 16. i 17. juna 1Foto: Pixabay/ArvidO

Stalna postavka Vojnog muzeja „Junaci otadžbine – poginuli za vreme NATO agresije 1999. godine“, koja je izložena u izložbeno-galerijskom prostoru u Balkanskoj ulici u Beogradu biće otvorena za sve građane sutra, 16. juna i u sredu 17. juna, povodom obeležavanja 27. godišnjice Bitke na Košarama, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Kako su naveli, izložba je posvećena poginulim i nestalim braniocima otadžbine tokom oružanih dejstava na teritoriji Kosova od 10. februara 1998. godine, kao i tokom NATO agresije u proleće 1999. godine Savezne Republike Jugoslavije (SRJ).

„Postavka svedoči o teškim stradanjima i razaranjima tokom agresije, ali i o hrabrosti, dostojanstvu i patriotizmu pripadnika Vojske Srbije koji su pružili otpor daleko nadmoćnijem protivniku“, piše u saopštenju.

Ulaz je besplatan za sve posetioce od 10 do 17 časova, uz stručno vođenje kustosa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari