Đuro MacutFoto FoNet/Vlada Srbije/Slobodan Miljević

Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je danas, tokom potpisivanja ugovora o dodeli pet auto-cisterni za pijaću vodu Sjenici, Gadžinom Hanu, Doljevcu, Surdulici i Bosilegradu, da je obezbeđivanje stabilnog i redovnog vodosnabdevanja jedan od osnovnih preduslova za unapređenje uslova života, jačanje lokalnih zajednica, privredni i demografski razvoj.

On je naglasio da Vlada Srbije ostaje posvećena politici ravnomernog regionalnog razvoja i da će nastaviti da podržava opštine kojima je pomoć najpotrebnija, kroz konkretne investicije i projekte koji donose neposrednu korist građanima, u cilju smanjenja regionalnih razlika i stvaranja boljih uslova za život, rad i ostanak stanovništva u tim sredinama, navedeno je u saopštenju.

Macut je rekao da je cilj Vlade da svaki građanin, bez obzira na to gde živi, ima jednake uslove za dostojanstven život i pristup osnovnim komunalnim uslugama.

Za auto-cisterne obezbeđena su sredstva u okviru Programa podrške unapređenju razvoja izrazito nedovoljno razvijenih opština za 2026. godinu u iznosu od 90 miliona dinara.

Očekuje se da auto-cisterne budu isporučene do jeseni, kada će biti na raspolaganju ovim opštinama, čime će njihovi kapaciteti za obezbeđivanje vode za piće i reagovanje u vanrednim situacijama biti dodatno ojačani.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.