Kako bi bilo moguće proceniti vrednost nepokretnosti u svojini grada Požarevca i formirati stručnu radnu grupu za realizaciju projekta „Upravljanje imovinom-korist za sve“, u zgradi Načelstva održan je sastanak gradskih funkcionera sa predstavnicima javnih preduzeća i menadžmentom projekta. Projekat je podržao gradonačelnik Požarevca Miomir Ilić.
Predvidjene koristi ovog projekta su prvenstveno ekonomskog karaktera, kako ističe menadžer projekta Danijela Tufegdžić. Postojanjem baze podataka celokupne javne imovine, steći će se uvid u rentiranje postojećih objekata i radu na njima. Sve građevinske parcele, poslovni i stambeni objekti, ulice, trgovi, parkovi, nekategorisani i kategorisani putevi, biće evidentirani. Nakon evidencije, uspostaviće se novi sistem za upravljanje imovinom a biće i procenjena njihova vrednost. Očekuje se da aktivnost u projektu uzmu i javna preduzeća. Za realizaciju ovog projekta, programa „Echange 4“ koji finansira EU, izdvojeno je nešto više od 219.000 evra. Koordinator i strateški partner u projektu je Grad Požarevac sa opštinama Velika Plana, Žagubica, Veliko Gradište, Kučevo, Petrovac na Mlavi i Golubac. Plan projekta, prisutnima je predstavljen na video prezentaciji. Projekat je počeo februara ove godine a rok za realizaciju je do kraja februara meseca 2015. godine.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


