Društvo • 23.06.2026. 17:30
Naslovna strana za 25. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Treba da se visoko obrazovanje dovede u red
Opet bedna, plačljiva patetika. Nijedan ozbiljni Univerzitet u svetu nema nikakve „filijale u inostranstvu“…
Kad bi mogli da uvezemo neke druge političare
Ne boj se. Nećeš da budeš streljan. Zabela.
Da obezbedi vecinu u skupstini da bi ga izglasali na mesto premijera, dobra mu ta matematika al ga je narod odavno procitao
Imaćeš Vučiću vremena na robiji zbog izdaje Kosova da razmišljaš zašto si tokom političkog delovanja napravio od Srbije i društva to što je ono danas.
Bolesne radikalske ‘inadžijske’ izjave.
Prljavu igru nastavlja. Taj neće otići sa vlasti kao čovek.
Kao što su nam ‘ptedhodni’ doveli belosvetske banke, i uništili naše domaće, tako će oskar dovesti razne univerzitete belosvetske. Verovatne one gde mu je školovana osoba imena ‘ana’, ili one gde je poslao ćerku.
Sve će uništiti.
Апсолутно све како он замисли,ја,ја и ја.
Boli ga mnogo što je slabo obrazovsan!
Ulica ga je šligofala
A deca odlaze, odlaze…
Vucic se ocigledno izgubio u svemiru pa je hriscanski pomoci mu i pruziti mu medicinsku pomoc koja nu je ocigledno pod hitno potrebna.Treba da navedeni shvati da je njegovo vreme proslo i da treba da ga zameni zreliji,obrazovanjiji i sposobniji koji ce drzavu povesti u srecniju buducnost a navedeni je prepreka.
Volela bida znam kpji je taj kandidat koji cenam donwt blagostanje ibezbriznu buducnost mozda neki visoki predstavnik kao ubosni?
Pa da nije privatnih fakulteta i štamparija ne bi imali 5 ljudi sa faksom.
Sad im trebaju eminentni fakulteti iz Emirata, Gvatemale, Gane a iprijatelj Rama ima neki
Rodjeni moj kako ne shvataš da si prošlost i tvoji najbogatiji tajkuni uveliko koketiraju sa drugom stranom.
Kakve gluposti prica ali za nastresnicu mora da odgovara jer je otvorio stanicu
Pa dobro bi bilo prvo da izda nalog da se provere diplome koje su izdate u poslednjih 20 godina, siguran sam da ih ima ko zna koliko sumnjivog porekla.
Znam sta je taj sve obećao… Samo ne znam koje je obećanje ispunio
Pominjao je Vucic dva univerziteta iz Italije, iz Milana i it Rima. Koje su oni nudili programe? Poslovne ekonomija, menadzment, pravo, politicke nauke. Gde su arhitektura, gradjevina, elwktrotehnika, masinstvo, medicina, tehnologija, fizika. Nauke na kojima pociva razvoj svakog drustva. To nam izgleda po Vucicu ne treba. Dace nam razvoj Kinezi. BU je 493 na listi od 21.200 rangiranih univerziteta u svetu. Medju 1,9% najboljih. Ispred i Ljubljanskog i Zagrebackog. Od univerziteta iz centralne i istocne Evrope ispred Univerziteta Beograd jedino je bolje plasiran Univerzitet u Krakovu. Napomenuo bih da je Vucic zvao i jedan tehnicki univerzitet iz Nemacke. Nadasve poslovni Nemci nisu ni odgovorili na jedan tako neozbiljan predlog.
Što više ovakvih izjava to će pre da padne sa vlasti.
Zato ti se cerka skoluje u Nemackoj!!!Da se nastavi izdaja zamlje!Sva sto dotaknes Srpsko,se osusi i propadne.MOLIMO TE NE DIRAJ VISE NISTA
Nažalost, Vučić ne razume da je univerzitet nešto najvrednije što Srbija ima. Zato pokušava da ga omalovaži i uništi. Međutim, univerzitet je institucija koja je preživela svaku vlast i svakog umišljenog „svemogućeg“ vladara. Svakako će, veroma uspešno, preživeti i Vučićeve bahanalije i bolesne ambicije. Jedino univerzitet može voditi celokupno društvo u pravcu sveukupnog razvoja i napretka u svakom vremenu. A dovođenje nekoga ko će, pod plaštom konkurencije, prodavati diplome, garantovano vodi u propast celokupno društvo.
Opet laze po pitanju fakulteta.Ne moze da dovede ni jedan koji je bolje pladiran od Bgd univerziteta i da bude jeftiniji.
Slava Bogu, ovaj prostodušni narod ne razmišlja kao čovek koji je sada Predsednik Srbije
Nikakvog streljanja neće biti, ali bi kao Predsednik Srbije trebalo da odgovarate za veleizdaju Kosova i Metohije, korupciju u budžetu, zloupotrebu institucija, učestvovanja u represiji itd.
Razloga je bezbroj….
Ne boj se nece da te streljaju,posteno ce da ti se sudi za izdaju Kosova i naravno za pljcku.
Sve se srozalo godinama unazad, a najvise ljudi i to prilicno mnogo ljudi.
Vidi…ne..nije poenta da te streljamo..niti cemo…vec od SLAVIJE…PREKO TERAZIJA…ANDRICEVOG VENCA…PA OBRNES CEO BEGRAD PREMA ZABELI….LISICE NA RUKE…A GLAVA TI POGURENA..NA DOLE…i da te tako gleda CEEEELA SRBIJA….i naravno pored ćacilenda da prodjes…..pa u sobicu…da procitas sve te tvoje knjige koje si sakupio…
Trazis vecinu u parlamentu da probas da se zastitis od krivicne odgovornosti
?????
Објавиће да је мени слао поруке, једној анонимној жени. Ако му нешто није јасно, знају ови из обавештајних служби.
Svi se zlotvori nadaju streljanju ali za sva krivicna dela za svu drogu koju je sa familijom doneo u Srbiju za sve kladionicr od kojih su od te dece koju pominje napravili narkomane i kockare za za rasprodaju zemlje. I toliko ooliticka ubistva za to se ide na dozivotnu robiju da kopate a ne na streljanje…
Samo Mega Dens i slicno. Znanje nije potrebno! Sto su glumci smesniji turnir je uspesniji!!!
PUMPAJ!
Budala, neviđena štetočina i uništitelj svega što je srpsko.
Je toliko drzak, nevasoitan, bwzobrazan, čovjek da mere nema.
Ima li njemu pomoći?
Trebalo je to i ranije uraditi a ne da se ovi ponašaju kao da su bogom dani
Ne samo sto su se oni probudili,nego probudise i srbiju.A sto se tice pravnog njega treba zatvoriti,za ostalo ne znam
Ti što će doći u Srbiju su bolji od naših i jeftiniji? Šešeljizam. Važno je da si prisutan u javnosti, pa makar, pričao i radio najveće gluposti.
@ Nada, @ Jeca
Vaši komentari pokazuju kakav poguban uticaj ima konzumiranje režimskih medija. Ili ste samo botovi iz redova sns-ovaca?
ВУЧИЋ ВУЧИЋУ!
Вучић најавио да ће поднети оставку на позицији Председника за три, четири или пет месеци. До сада је расписивао изборе, а сада нас замајава подношењем оставку. Ко му то верује, осим полтрона и ду*елисци. Он ће поднети оставку, а можда само прича да би замајавао слушаоце, а биће на функцији Председника до истека мандата, а има времена да замајава грађане, који му верују. Многи му не верују, јер уме и да прича неистину. Ако поднесе оставку, како да сачека Трампа без функције, мада долазак Трампа је неизвестан, тиме се заноси садашњи Председник Александар Вучић.
Pa upravo to radi država a pripisuje studentima srozavaju školstvo deca siromašnijeg stanja ne mogu da studiraju npr evo na FTN u N.Sadu izbacuju stud preko leta zbog Exita koga više nema na njihov protest odg da mogu da ostanu ali po 10 puta većim cenama a drž je napravila problem tako što je posmenjivala nepodobne profesore
ko više obraća pažnju na hulju ,šta objavljujete gluposti
Ima li ikoga na svetu da spasi srpsku omladinu i narod od ovog bosanca iz Čipuljića i negovih zemljaka batinasa , policajaca , mafijasa
Ma odlaze sa vlasti 1000 posto zato sto su korumpirani ,lazovi,lopovi i padom nastresnjice ubili 16 ljudi i droga nikom nista ubistvo baje nikom nista sve ce se rasvetliti cim padnes i curuvija i sve stidenti pobedjuju
Bolesnik… pokusava da unisti skolstvo i visoko obrazovanje skroz ..to smo radi neko ko nije video katedru ni na fotografiji a to su RADIKALI..
Ovaj dramoser se sad i u visoko obrazovanje razume, a ni fakultet nije mogao ‘bez veze’ da zavrsi.
Opasan bolesnik
Radikalska politika opterecena Vucicevim dosljacko-bosanskim poreklom nije srpska politika niti treba da bude.
D0bro je to predsjednice nemoj se baviti politikom više pa nek rade kako znaju i umeju
Još jedan razlog da se kriminalac Vucic sili.
Nema streljanja nažalost.
Ustav to ne dozvoljava ali ti si toliko puta prekršio isti tako da može da se napravi izuzetak.
Kako god 3 doživotne za veleizdaju, za pljačku, za ubistva ti ne ginu.
Naravno zaplena kompletne imovine užoj i široj familiji kako tebe tako i ostalih naprednjaka.
Ova osoba je ozbiljno psihički obolela – ov je čista šizofrenija.
Necemo se nikad resiti ovog ludaka!
Bolest nije teška, ali je baš uzela maha!
Друже,можеш да манипулишеш са наивцима и глупима,али са намазаним мангупима- НЕ МОЖЕШ! Ми знамо све форе,а поготове те твоје које су одавно прошле.Смисли неку другу јајаро,буди оригиналан!
„Predsednik“ već zna šta ga čeka.
Dok ne odeš hoćeš sve da upropastiš i univerzitet da pretvoriš u ćaci univerzitet. Sve ti želiš da obezbediš samo da se ne otkrije zlo koje je nastajalo za vreme rvoje vladavine i radikalskog AV. Neće moći.
Udara na decu sa zlatnim medaljama. On….bez dana radnog staža i diplomom koju mu je doneo šešelj u papiru od bureka!
Све ће да уништи пре него га склонимо, таква је структура личности. Зато га странци одабрали и поставили.
Beogradski univerzitet je institicija,bas kao i narodno pozoriste,bas kao i predsednik drzave.
Ne nerviraj se žvalavi, prvi razlog je još od 2014te. Sve ostalo su ti bonus poeni, čisto da budeš siguran
Obrazovani ljudi smetaju režimu!
Ko je ovde lud, ovaj covek ovako bolestan,iskrivi nam preko Informera, Pinka i drugih… sve normalne ljudske vrednosti ponasanja zivljenja
Pa sta si radio svih ovih godina racunajuci i od 90.tih uz Seselja kao poniznog klona koji uci „zanat“
Ko je ovde lud…sacuvaj nas Boze ove posasti, i spasi Srpski narod !!!
Onaj ko bi tebe bolesni bedničeiko streljao, ne živi u Srbiji! Neće ljudi da opogane ni sebe ni svoju porodicu. Zlo koje decenijama činiš vazda razorena požar u tvom razumu. Zato svako normalan vidu da ćeš ti svakog novog dana biti sve luđi i luđi, a i ti to vidiš, ali ne da ti đavo mira.
Poceo je zalopolke da prica i da podilazi mladima. Steta ali je provaljen , i cekace ga pravicno sudjenje za sve…
Kad te skinemo sa vladti ponisticemo sve vase stetne zakone. Cak i zakon o smrtnoj kazni.
BU je medju 2% najboljih u svetu. Bilo bi pametnije ulagati u razvoj BU nego dovlačiti sumnjivu konkurenciju u rangu Megatrenda. Meni je njegova namera jasna. Nadam se da neće uspeti u nameri i onda kad padne, a pašće, sve će morati da se revidira … trebaće nam bar toliko vremena koliko u vladali a možda i više da se država očisti od smrada kojim je trenutno zatrpana.
Vucica nece oterati niko drugo do ekonomsko stanje u Srbiji.Prodao je sve,a tupavi narod cuti.Valjda kad ne bude mogao da isplacuje penzije i plate narod se osvesti.
Uradio si ti i do sada za 10 doživotnih robija.
Onda nemoj da cekas izbore – proglasi se za imperatora odmah
Da može svako da priušti diplomu, bravo ćaćika
Psihopata…
Poznat si ti po tome da sve radnje i odluke donosiš u intresu naroda,pa te valjda zbog toga ovaj narod toliko „voli“ ali samo,kada te ne vidi i ne čuje i naravno traži tvoju ostavku.
Izrazavanje na nivou predsednika zemljoradnicke zadruge.
Ko nas je kleo,nije dangubio
Ljudi zapamtite da radikali ma kooliko ih bilo na kugli zemaljskoj nemogu biti normalni ljudi. To je ološ, bagra, izdalice, lopovi…
Univerzitet na čijem je čelu rektor Djokić je medju 2% najboljih univerzititeta u svetu. Psiho će to da popravlja, a oblasti koje su pod njegovom kontolom su po rangu sa afričkim zemljama(nivo korupcije, ljudskih prava, slobode medija…). Sve čega se dohvatio je srozao na najniži nivo. Sad će on i njegova ekipa, razni Mrdići, Bnabičke, Rističevići, Atlagići, Vučevići, Glišići… da i to upropaste. E, pa neće moći.
A sta si rekao do sad da to uradi?
Uradices to, jer je to deo agende duboke drzave, koju moras da ispunis, a ne, sto time zelis dobro Srbiji i buducim generacijama studenata, jer si nedvosmisleno pokazao da ti do Srbije i naroda uopste nije stalo…
ON je definitivno odlučio da uništi Srbiju
Pa to ti je smo ostalo da unistis.
da stranci imaju dobre prevodioce i da čitaju šta ova spodoba baljezga!
Ludak na Vlasti ima Više Želja fa Satre Školstvo, Zdravstvo, Privredu a naročito Poljoprivredu i Energetiku da nas Ostavi Bez Hrane, Struje, Lekova, Vode a i Vazduha !!!
Strašno je koliko je lud.
Skupstina Srbije mora usvojiti amandman da se ne moze kandidovati Niko posle posle predsednickih izbora iz SNS-A zajedno sa Vucicem i njegovim poltronima na vlasti !!!!!!!!!
Je l’ to predsednik upravo rekao da naši privatni fakulteti nisu dobri ???
A toliko diploma su naštancali u poslednjih 15 20 godina.
Pozvaće sve polupismene jer jedino neobrazovani ne razumeju važnost obrazovanja. Ćaciji su njegove „elitne jedinice“. To nisu radili ni okupatori u II svetskom ratu.
Srbija pobedjuje,ispisano po zgradama u centru grada.To je sramota da se tako neko reklamira.Leto je dolaze turisti i sta mogu da misle o nama.Taj ko to pise treba da se stidi,a celnici stranke neka se uvere da je tako,ukoliko ih ova primedba dotice?!
A tvoja deca nisu ni videla niti će ikada videti školski sistem srbije. Pali gde ti deca studiraju pa tamo menjaj obrazovni sistem.