Foto FoNet/MRE/Nenad KostićMinistarstvo rudarstva i energetike saopštilo je danas da u Srbiji boravi delegacija Nemačke, koja učestvuje u dvodnevnoj radionici posvećenoj saradnji u oblasti geologije i rudarstva.
Kako se navodi, radionica se održava u Geološkom zavodu Srbije i predstavlja deo aktivnosti na unapređenju saradnje dve zemlje kroz razmenu znanja, iskustava i praksi u upravljanju mineralnim resursima.
Tokom skupa razmatraju se teme od zajedničkog interesa, uključujući regulatorni i institucionalni okvir za geološka istraživanja i eksploataciju mineralnih sirovina, upravljanje resursima, kao i razvoj i modernizaciju rudarskog sektora.
Učesnici razmenjuju iskustva i o primeni savremenih standarda i tehnologija u rudarstvu.
Nemačku delegaciju čine predstavnici Saveznog ministarstva za ekonomiju i energetiku, Saksonskog ministarstva za ekonomiju, rad i klimatsku akciju, kao i Saksonskog državnog zavoda za životnu sredinu, poljoprivredu i geologiju.
Sa srpske strane učestvuju pomoćnik ministra rudarstva i energetike Ivan Janković, direktorka Geološkog zavoda Srbije Vesna Tahov i predstavnici Ministarstva rudarstva i energetike i Geološkog zavoda.
Podršku organizaciji radionice pružila je Nemačka organizacija za međunarodnu saradnju (GIZ), navedeno je u saopštenju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


