foto Miroslav Dragojević Danas– Udruženi sindikati Srbije „Sloga“ saopštio je da su u Narodnoj skupštini formirali novu poslaničku grupu sa Ruskom strankom i Ujedinjenom seljačkom strankom, odnosno sa samostalnim narodnim poslanicima Slobodanom Nikolićem i Milijom Miletićem.
Predsednik poslaničke grupe je predsednik Udruženih sindikata Srbije „Sloga“ Željko Veselinović, dok je zamenik predsednik Ujedinjene seljačke stranke Miletić.
Poslaničku grupu sada čine narodni poslanici: Željko Veselinović, Đorđo Đorđić i Irena Živković iz Radničke partije, kao i do nedavno samostalni poslanici Nikolić i Miletić.
Veselinović je izjavio je da je reč je o tehničkoj koaliciji formiranoj kako bi se obezbedio kontinuitet parlamentarnog rada i više prostora da svaki politički predstavnik kroz parlamentarnu diskusiju predstavi svoj program, stavove i predloge građanima Srbije.
„To je posebno važno i za Radničku partiju, koja je tek osnovana i kojoj je potrebno da svoje politike, ciljeve i rešenja predstavi najširoj javnosti kroz institucije sistema“, naveo je Veselinović u saopštenju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


