Sindikati "Sloga" Formiran poslanički klub za zaštitu interesa radnika, seljaka, sela i građana Srbije 1foto Miroslav Dragojević Danas

– Udruženi sindikati Srbije „Sloga“ saopštio je da su u Narodnoj skupštini formirali novu poslaničku grupu sa Ruskom strankom i Ujedinjenom seljačkom strankom, odnosno sa samostalnim narodnim poslanicima Slobodanom Nikolićem i Milijom Miletićem.

Predsednik poslaničke grupe je predsednik Udruženih sindikata Srbije „Sloga“ Željko Veselinović, dok je zamenik predsednik Ujedinjene seljačke stranke Miletić.

Poslaničku grupu sada čine narodni poslanici: Željko Veselinović, Đorđo Đorđić i Irena Živković iz Radničke partije, kao i do nedavno samostalni poslanici Nikolić i Miletić.

Veselinović je izjavio je da je reč je o tehničkoj koaliciji formiranoj kako bi se obezbedio kontinuitet parlamentarnog rada i više prostora da svaki politički predstavnik kroz parlamentarnu diskusiju predstavi svoj program, stavove i predloge građanima Srbije.

„To je posebno važno i za Radničku partiju, koja je tek osnovana i kojoj je potrebno da svoje politike, ciljeve i rešenja predstavi najširoj javnosti kroz institucije sistema“, naveo je Veselinović u saopštenju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari