Politika • 22.06.2026. 12:55
Naslovna strana za 24. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Lompar je u pravu.
Када се каже истина у Србији то много боли.
Ово ме подсећа на ону народну „добар дан зла жено – а из масе чујеш глас – откуда знаш да сам зла“
Nema većeg patriotizma od Srbije u EU, ma ko to govorio.Đilas nije argument za Srbiju protiv EU.Ruskih špijuna i kočničara ima svuda,pa i među „studentima“.
Само нека Ђилас настави да правда ЕУ, ми као не видимо шта раде и како се лижу са овим режимом. Јака ствар, донели неку резолуцију. Уместо санкција, Вучић и Брнабић су свуда радо виђени гости код ЕУ званичника и све им се толерише
Vaš komentar, gospodine Đilas, bio je najvažniji u ovom trenutku! Bar 15 godina ste u politici i dokle smo stigli? Ćutite i pokrite se ušima! Ili bar samo se borite protiv Vučića, a ne i protiv onih koji to isto rade!
Djilas, desna ruka AV, je i dalje u odbrani rezima. Da svi mi normalni zelimo u tu EU jer je to jedini normalan sled dogadjaja i jedini put koji garantuje bezbednost i prosperitet na duge staze. Sa druge strane EU stabilokratije je AV dovela na vlast da podrzi nezavisno Kosovo i sve vreme ga neguje i hrani jer je njima bitno samo da radi ono sto njima bitno za stabilnost u regionu i da saradjuje. AV sve to odlicno radi uz vrhunsku glumu neke mrznje prema EU. Nema tu mrznje. To je za domace medije, a kada ode na sastanke onda samo klima glavom i sve prihvata kako bi zadrzao podrsku i vlast.
Svakom iole informisanom gradjaninu Srbije je jasno da je gospodin Lompar potpuno u pravu i da govori istinu.Ako je Evropa protiv Vučića zašto je još na vlasti a Orban nije?Jednostavno Evropa „šuruje“sa Vučićem i to je svima jasno…
Koliko ruskih mutivoda na ovim portalu… Tuga. Da, baš ruskih.
Ослонац режима је Драган Ђилас, он је страшило којим Вучић плаши народ већ 14.година,о повратку „жутих лопова“. Кад се питате а ко други? Онда сви схвате да су више против Ђиласа и зато Вучић, влада, уз помоћ Ђиласа. Страшна чињеница.
Nije Lompar isao na kanabe kod Vucica nego ti,nije Lompar prodavao marketinške minute na RTS nego ti.
Nikad nisam čuo da Lompar govori o Knutu Hamsunu, za njega postoji samo Dostojevski. Valjda zato što je bio Rus. Tomas Man je Tolstoja više cenio, jer je Ana Karenjina bila žena od mesa i krvi.
Ako je alternativa Vucic-Brnabic rezima Milo Lompar i „pesnicke“ veceri Radovana Karadzica onda ce EU zaista biti i ostati podrska Vucicevoj vlasti. Da li je ovo ta „nova, moderna desnica EU tipa“ koja moze da zaustavi pad i spreci haos u Srbiji? Je li ovo taj srpski Peter Madjar, novi nacinalista, konzervativac? Licno bih rado glasao za Djindjica, Radovana Konstantinovica… ali i srpski ADF, srpskog Putina, Lavrova (kamo srece), Sergeja Karaganova, isto tako za Si Dnjin Pina, a za ovakve pesnike folirante zanra lomparanje nikad. Cak i prema Draganu David Dabicu imam vise postovanja, bar je originalna kopija. Ako Lompar treba da gasi pozar u Srbiji ja odoh da se cesljam.
Ти си играч њихов, исти вас газда плаћа само што си ти на клупи а он игра . Господин Лопмпар погаћа у срж
EU podrzava Vucica jer osim navijaca na skupovima nema organizovane grupe. Neko misli da bi EU podrzala Petera Madjara da je iza sebe imao samo stotine hiljada demonstranata? Bez ozbiljne partije i koalicije? Da otkaci Vucica i da dodje – Ko? Djilas, Lompar, Zoran Kesic, Draza Petrovic,… ko? Ko su te hiljade ljudi koje ce voditi drzavu, kuda i kako? Vreme za deklarisanje je, moguce, vec isteklo.
Najveći je problem što mladi ne znaju ko je Koštunica i koje su njegove „zasluge“ i sada, čini mi se, srljaju na slatkorečivost M.L., ili im ga neko nameće.
Jedan Koštunica je više nego dosta za jedan život i period zemlje.
Gospodine Djilas, ne polemišite sa Lomparom! On je erudita i intelektualac najvišeg ranga. Mogli biste i nešto da naučite od ovakvih ljudi.
Lompar je nekako prenacionalisticki usmeren. Desno i naci vec predugo gledamo. Tu nema slobode.
Đilas se očigledno prepoznao, pa požurio da, brže-bolje, odgovori. Što bi rekli nadrealisti „mislio sam više figurativno…“
Mi iz takozvane Druge Srbije smo bili i ostali na nivou „Punk is not dead“ ekipe u Srbiji danas. Samo nas je mnogo manje. Uvek smo bili pre svega kulturoloski a tek onda politicki pokret, beznacajnog procenta i uticaja na stvarnost. Ako studenti i gradjani hoce ovog coveka pred mikrofonom i vise od toga onda na drugoj strani ravnoteza nije rektor Djokic ili neko slican vec Natasa Kandic, Sonja Biserko zajedno i Cece iz Pescanika. Da sam Albanac sa Kosova, iskreni ustasa iz Hrvatske ili potomak pobijenih u Sarajevu, Prijedoru i Srebrenici dao bih sve od sebe da Lompar postane predsednik. To je najgore sto se Srbiji moze desiti. Vucicev kriminal bi ostao aktivan van vlade a u njoj bi ostale Lompar nebuloze. Ni zapad, ni istok (jer je predaleko, Rusija narocito), dakle pravo u ambis. Eventualno kineska radionica po africkom modelu.
Mora se dozvoliti da svi kažu šta imaju na temu EU i iako nisam simpatizer Lompara i mislim da su to itekako kruti stavovi za jednu zemlju duboko ovisnu od EU i njihove pomoći ne samo u parama nego i u organizaciji državne uprave, obrazovanju, zdravstvu i opšte kulture politike i nivoa demokratije. Sama saradnja sa despotskim režimima koja bi podrazumevala dalju negaciju novonastale države Kosovo koliko god to nama izgledalo moguće bilo bi pogubno i po ovo malo mladosti što nam je ostalo i narod bi nestao za 50ak godina. Elem, ovo sa Kosovom nismo znali da rešimo pre 35 godina, a tek sada nemamo šanse iako u vlažnim snovima dela Vučić glasača koji su sada studentski glasači, mi sanjamo da ih ponovo osvajamo kao 1913 godine. Lompar treba da kaže svoje, ali i da navede sve rizike koje će to pratiti ovako osiromašene ljude i sve ovo me podseća na Karadjordjeviće koje su nas žrtvovale u milionima nizašta, osim za neke mitove i slavljenja velikomučeništva i sada već vekovnoj stagnaciji (izuzimajući delom od 45te do 90te i Kosovo je moglo samo u Jugi da se rešava i to onoj velikoj). Nismo poštovali veliku Jugoslaviju gde su stvarno svi Srbi bili u istoj državi, nego smo hteli etnički čistu Srbiju i zbog toga imamo ove ludake na vlasti od Miloševića do sada ovog ludaka Vučića i neurotičnu četničku Srbiju, koji to ekspoloatišu i siromaše nas materijalno i duhovno, utucavajući nas mitovima i legendama, dok oni uživaju u opljačkanim milijardama. Ova igra mora da prestane i mora se odgrnuti sve ono što je zatrpano od strane Koštunice, Tadića i onda i Vučića koga ne bi ni bilo da su ova dvojica uradila posao (sada to moraju mladi ljudi da urade i to do poslednjeg da procesuiraju i rasformiraju tužilaštvo, policiju i službe bezbednosti), a to se odnosi i na Đilasa. Imao je šansu i sada sedi 1. Nema popravnog i samo studentska lista novih ljudi može da nas stavi na zelenu granu.
Nema razlike izmedju Vucica i Lompara.
Znači plačem Nema druge Srbije
Čovek definitivno prešao u stand up komičare
Ломпарови ставови су заостали и за другу половину 19. века. Он се човек свађа са духовима потпуно несвестан савременог доба. Ово је једна од ређих ситуација да је Ђилас у праву.
Ovaj Lompar zastupa studente?! Nema mog glasa, zbogom.
Grobar srpske opozicije. Nadam se da ce studenti pocistiti ovog laznog opozicionara.
Lompar ide putem koji može da dovede do podela unutar organizacija koje su na političkoj sceni Srbije bore protiv Aleksandra Vučića..!!!
Nije isključeno da će sa Nemanjom Šarovićem ,ortodoksnim šešeljevim radikalom ,izaći samostalno na izbore.