Kome su dodeljeni odbornički mandati u novom sazivu Skupštine Beograda? 1Skupština grada Beograda Foto: B. Cvejić

Gradska izborna komisija dodelila je mandate kandidatima za odbornike sa izbornih lista koje su osvojile odborničke mandate nakon izbora koji su održani 3. aprila ove godine.

Nakon što je Gradska izborna komisija 13. maja, usvojila rešenja o dodeli odborničkih mandata, kao i Izveštaj o sprovedenim izborima za odbornike Skupštine grada Beograda počeo je da teče rok od 30 dana u kojem treba da bude održana konstitutivna sednica. Najdalje 13. juna bi trebalo da bude poslednji dan za održavanje te sednice, rekao je za Danas Zoran Alimpić, član Gradske izboren komisije.

1) Sa izborne liste ALEKSANDAR VUČIĆ – Zajedno možemo sve, mandati se dodeljuju sledećim kandidatima:

1. Aleksandar Šapić – 1978 – Diplomirani menadžer u sportu
2. Dr Marija Zdravković – 1973 – Doktor medicine – kardiolog
3. Konstantin Kostjukov – 1967 – Koreograf
4. Goran Vesić – 1969 – Diplomirani pravnik
5. Bojana Višekruna – 1990 – Master filozof
6. Nenad Krstić -1983 – Košarkaš
7. Iva Štrljić – 1977 – Glumica
8. Andreja Mladenović – 1975 – Pravnik
9. Sanja Kerkez – 1968 – Prvakinja opere
10. Dr sci. med. Zoran Bekić – 1961 – Doktor nauka onkologije
11. Miroslav Kočić – 1984 – Doktor nauka antropologije/arheologije
12. Ružica Belanović – 1952 – Penzioner
13. Marko Čkonjević – 1972 – Filmski distributer
14. Milosija Perunović – 1955 – Penzioner
15. Aleksandar Mirković – 1988 – Diplomirani ekonomista
16. Gordana Petrović – 1968 – Strukovni menadžer
17. Živorad Nikolić – 1950 – Novinar
18. Nemanja Joksimović – 1990 – Master pravnik
19. Gorjana Marinković – 1990 – Diplomirani komunikolog
20. Bojana Borić Brešković – 1947 – Muzejski savetnik
21. Sofija Nikolić – 1993 – Diplomirani politikolog za međunarodne odnose
22. Vera Čabarkapa  – 1960 – Diplomirani pravnik
23. Nebojša Bakarec  -1963 – Građevinski inženjer
24. Branislav Milićević – 1946 – Dramski umetnik
25. Aleksandar Đukić – 1997 – Diplomirani ekonomista
26. Vesna Vidović – 1989 – Master vaspitač
27. Dr Marija Radulović – 1972 – Doktor medicinskih nauka
28. Miloš Gnjidić – 1984 – Master menadžer državne uprave
29. Dragoslav Šolak – 1956 – Diplomirani strukovni ekonomista
30. Marko Ivetić – 1978 – Diplomirani menadžer
31. Marko Pavlović – 1986 – Saobraćajni tehničar
32. Igor Jovanović – 1987 – Diplomirani ekonomista
33. Nevena Maksimović – 1991 – Diplomirani ekonomista
34. Zorica Bilandžija – 1990 – Diplomirani pravnik
35. Radovan Manojlović – 1967 – Privatni preduzetnik
36. Mladen Đuričić – 1987 – Diplomirani menadžer
37. Tatjana Vandoro – 1965 – Diplomirani žurnalista
38. Dr Vladislav Pavlović  – 1968 – Lekar
39. Snežana Čingelić – 1991 – Diplomirani ekonomista
40. Maja Petrović – 1983 – Ekonomista
41. Avro Osmajlić – 1987 – Diplomirani ekonomista
42. Nebojša Marjanović – 1964 – Diplomirani matematičar
43. Katarina Kušaković – 1992 – Ekolog
44. Vojislav Đorđević – 1983 – Diplomirani specijalista ing. menadžmenta
45. Tamara Bradarić – 1993 – Diplomirani pravnik
46. Miladin Negovanović – 1959 – Mašinski tehničar
47. Milica Gojković – 1991 – Diplomirani ekonomista
48. Milorad Panjević – 1960 – Magistar pravnih nauka

2) Sa izborne liste IVICA DAČIĆ–PREMIJER SRBIJE, TOMA FILA–GRADONAČELNIK  BEOGRADA, mandati se dodeljuju sledećim kandidatima:

1. Toma Fila – 1941 – Advokat
2. Nikola Nikodijević – 1981 – Diplomirani pravnik
3. Rade Basta – 1979 – Master ekonomista
4. Dr Dragana Despot – 1965 – Prim. med. fakultet
5. Dr Ivana Vilotijević – 1975 – Doktor spec. urgen. med.
6. Žarko Krešić – 1952 – Komercijalista
7. Aleksandar Arsenović – 1966 – Dipl. ing. hidrogeolog.
8. Dr Đorđe Stanojević – 1980 – Stomatolog

3) Sa izborne liste MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – Srpska stranka Zavetnici, mandati se dodeljuju sledećim kandidatima:

1. Mladen Kočica – 1961 – Specijalista kardiovaskularne hirurgije
2. Milica Đurđević Stamenkovski – 1990 – Politikolog
3. Dušan Stojiljković – 1982 – Dipl. menadžer
4. Bojana Bukumirović – 1981 – Dipl. pravnik

4) Sa izborne liste Vladeta Janković – Ujedinjeni za pobedu Beograda (Stranka slobode i pravde, Narodna stranka, Demokratska stranka, Pokret slobodnih građana, Udruženi sindikati Srbije „Sloga“, Pokret za preokret, Pokret Slobodna Srbija), mandati se dodeljuju sledećim kandidatima:

1. Vladeta Janković – 1940 – Profesor univerziteta
2. Vladimir Obradović – 1977- Profesor
3. Vesna Petković – 1961 – Diplomirani ekonomista
4. Mila Popović – 1978 – Diplomirani istoričar
5. Miloš Pavlović – 1978 – Advokat
6. Filip Tatalović – 1981 – Dipl. pravnik
7. Vladimir Pajić – 1989 – Master konzervator
8. Marina Lipovac Tanasković – 1978 – Dipl. inž. saobraćaja
9. Mirjana (Mirjana) Kasem (Qasem) – 1967 – Medicinska sestra
10. Darko Mihajlović – 1972 – Diplomirani inženjer elektrotehnike
11. Ana Gođevac – 1979 – Advokat
12. Uroš Tešmanović – 1977 – Advokat
13. Marko Dimić – 1993 – Sociolog
14. Igor Gospavić – 1973 – Mašinski tehničar
15. Anja Jević – 1989 – Diplomirani politikolog
16. Saša Mihajlović – 1967 – Građ. inženjer
17. Nikola Tasić – 1988 – Dipl. pravnik
18. Tijana Šerbula – 1979 – Master grafičke proizvodnje
19. Saša Damnjanović – 1969 – Inženjer menadžmenta
20. Nina Stojaković – 1995 – Politikološkinja
21. Tanja Cakić – 1989 – Politikološkinja
22. Snežana Vuković – 1957 – Dipl. rudarski inženjer
23. Aleksandar Simić – 1957 – Dipl. mašinski inženjer
24. Pavle Heđeši – 1967 – Novinar
25. Aleksandar Radoičić – 1981 – Master organizacionih nauka
26. Milan Aleksić – 1982 – Master politikolog

5) Sa izborne liste DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA BEOGRAD – Nacionalno demokratska alternativa – Srpska koalicija NADA – Demokratska Stranka Srbije (DSS) – Za Kraljevinu Srbiju (MONARHISTI) – Vojislav Mihailović, mandati se dodeljuju sledećim kandidatima:

1. Vojislav Mihailović – 1951 – Diplomirani pravnik
2. Miloš Jovanović – 1976 – Doktor pravnih nauka
3. Marko Sarić  -1976 – Diplomirani inženjer saobraćaja
4. Jelena Bogdanović – 1988 – Strukovni ekonomista
5. Smiljana Maksimović – 1986 – Diplomirani komunikolog
6. Ivan Jakovljević – 1989 – Master menadžer
7. Vuk Stanić – 1974 – Diplomirani politikolog

6) Sa izborne liste MORAMO – ZA DOBAR GRAD – Ne davimo Beograd – AKCIJA – Ekološki ustanak – Ćuta – Izbor za našu opštinu – platforma Solidarnost – Forum Roma Srbije -Dobrica Veselinović, mandati se dodeljuju sledećim kandidatima:

1. Dobrica Veselinović – 1981 – Politikolog
2. Natalija Simović – 1983 – Programska menadžerka
3. Radomir Lazović – 1980 – Radnik u kulturi/ dizajner
4. Jelena Vasiljević – 1981 – Doktorka antropologije i etnologije
5. Robert Kozma – 1983 – Politikolog
6. Milica Marušić Jablanović – 1983 – Psihološkinja
7. Dejan Atanacković – 1969 – Pisac i vizuelni umetnik
8. Irena Fiket – 1978 – Doktorka političkih nauka
9. Milan Ljutovac – 1997 – Apsolvent politikologije
10. Anđela Ruvidić – 1994 – Master inženjerka građevinarstva
11. Miloš Baković Jadžić – 1983 – Sociolog
12. Natalija Stojmenović – 1995 – Politikološkinja
13. Aleksandar Stevanović – 1993 – Diplomirani pravnik

7) Sa izborne liste Boško Obradović – Srpski pokret DVERI – POKS – Miloš Parandilović -Patriotski blok za obnovu Kraljevine Srbije, mandati se dodeljuju sledećim kandidatima:

1. Radmila Vasić – 1967 – Dipl. građevinski inženjer
2. Božidar Pavlović – 01980 – Dipl. spec. politikolog
3. Borislav Antonijević – 1967 – Lekar
4. Andrijana Čikiriz – 1993 – Apsolvent prava

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.