foto EPA-EFE/ARBEN LLAPASHTICAAmbasada Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u Prištini ocenila je danas, povodom 27 godina od ulaska NATO trupa na Kosovo, da su strani vojnici pomogli da se uspostavi mir i stabilnost na tom području.“Poštujemo otpor naroda Kosova i ponovo potvrđujemo našu zajedničku posvećenost miru, stabilnosti i prosperitetu“, navodi se u saopštenju Ambasade.
Pre 27 godina, mirovne trupe NATO-a ušle su na Kosovo nakon bombardovanja srpskih vojnih i policijskih ciljeva u Srbiji.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


