SDA Sandžaka: Predstavnici Bošnjaka da napuste Vladu Srbije zbog saradnje sa Izraelom 1foto: Elmedin Hajrović/ATAImages

Stranka demokratske akcije (SDA) Sandžaka pozvala je danas predstavnike bošnjačkih stranaka da, bez odlaganja, napuste Vladu Srbije zbog saradnje sa Vladom Izraela

„U vreme kada mnoge zemlje u svetu prekidaju svaku saradnju sa Vladom Izraela zbog osmišljenog i organizovanog genocida u Palestini, aktuelna Vlada Srbije najavljenim sporazumom izražava podršku genocidnoj politici cionista. Dok veliki broj građana u Tel Avivu i drugim gradovima protestuje protiv cionističke Vlade Izraela, ova Vlada Srbije preko svojih predstavnika javno staje na stranu izraelskog cionističkog režima“, saopštila je SDA Sandžaka.

Vlade Srbije i Izraela, odnosno ministarstva odbrane dve države, nedavno su potpisale „Opšti bezbednosni sporazum o razmeni i uzajamnoj zaštiti tajnih podataka u oblasti odbrane“.

Bošnjački članovi Vlade Srbije su ministar turizma i omladine, Husein Memić i ministar bez portfelja zadužen za pomirenje, regionalnu saradnju i društvenu stabilnost Usame Zukorlić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari