Zbog incidenata krivična prijava SSP-a protiv opštinskih funkcionera u Beogradu 1Foto: Stranka slobode i pravde

Odbor Stranke slobode i pravde (SSP) za beogradsku opštinu Vračar je danas sopštio da je podneo krivičnu prijavu protiv načelnika Odeljenja te opštine za inspekcijske poslove Zorana Uzunovića i v.d. načelnice opštinske Uprave Gordane Basta.

SSP kaže da su Uzunović i Basta dozvolili „sistematsku uzurpaciju“ i „bezakonje“ u javnom prostoru između Požarevačke, Novopazarske i Topolske ulice.Kod „kafića koji nelegalno širi svoju baštu tik uz osnovnu školu i vrtić“ ;dešavali su se „incidenti koji prevazilaze svaku granicu tolerancije – bacanje ‘molotovljevog koktela’ i pucnjava usred dana dok roditelji vode decu u školu i vrtić“, izjavio je član vračarskog odbora SSP Miloš Danilović.

On je ocenio da ;Opština „godinama ‘pokreće postupke’ koji traju tačno onoliko koliko je potrebno da se ništa ne desi“.

Danilović je zaključio ;da „ako Opština nije sposobna da zaštiti prostor oko škole i vrtića od nasilja i bezakonja, onda je jasno da ne štiti građane, već one koji krše zakon“ i poručio da „kada ovaj režim ode, Vračar neće biti teritorija bahatih pojedinaca i njihovih političkih zaštitnika“.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari