Na Monoštorskom ritu je ovih toplijih dana sve više ribolovaca, lovi se bela riba i poneki sitniji smuđ muvanjem na parče. I Stari Bački kanal kao i Veliki Bački kanal sve više privlače pecaroše jer se na glistu i crviće lovila bodorka, deverika i bandar, dok se na kanalima kod Bačkog Petrovca lovi smuđarak na kedera ili snop crvene gliste, a krenula je i sitnija babuška i crvenperka.

Na Monoštorskom ritu je ovih toplijih dana sve više ribolovaca, lovi se bela riba i poneki sitniji smuđ muvanjem na parče. I Stari Bački kanal kao i Veliki Bački kanal sve više privlače pecaroše jer se na glistu i crviće lovila bodorka, deverika i bandar, dok se na kanalima kod Bačkog Petrovca lovi smuđarak na kedera ili snop crvene gliste, a krenula je i sitnija babuška i crvenperka. Bela riba je i dalje glavna preokupacija ribolovaca Novog Sada pa je love na Dunavu na gradskom keju, Štrandu ili kod Žeželjevog mosta, a kao mamac koriste kuvano žito, hlebnu ružu ili kukuruz šećerac. Najčešće se lovi protfiš, bodorka ili špicerka, dok se uporni varaličari i dalje nadmudruiju s smuđem, loveći ga na svetle tvistere ili drečave šedove. Primerci nisu veliki (često ih vraćaju u vodu), ali je izazov i uzbuđenje kao u sred sezone. Što se pak tiče terena oko Inđije, Čortanovaca, Beške i Krčedina, na njima se i dalje lovi bela riba, bandar, poneki manić i sve češće smuđ. Love ga na silikonske varalice ili još bolje na riblji filet ili sitnog peša. I na Tikvari uspešno love smuđa, dok se na Arkanju i Šlajzu lovi bela riba, bodorka i bandar, a kao mamce najbolje im je ponuditi hlebnu ružu ili crviće. I pod Beščanskim mostom lovi se šaran na noklu, dok se iz ćamca lovi smuđ tamnim šedovima. Uz to, Arkanj i Koviljski rit su još zanimljivi za pecanje štuke na kedera i varalicu. Slično je i na Šlajzu, gde se lovi bela riba i bandar, na crviće, a porast Dunava uslovio je i solidan apetit štuke.
Na nekim delovima Bosuta, kod Morovića i sela Bosut, solidno se pecala bela riba, a na ušću ove reke u Savu, kao i na terenima uzvodno i nizvodno od ušća, lovi se smuđ belim tvisterom i krupnijim silikonskim šedovima ili na riblji filet, dok su varaličari uspešno pecali bucova, kombinujući sistem otežane vaser kugle i veštačkih mušica (crvene ili bele boje) ili na srednje roneći „panjić“. Inače, na ovim terenima lovljen je toplijih dana šaran na valjak ili Cukk (aromatizovan tuti-frutijem ili školjkom). Zrenjaninci su na Tisi ili na DTD kanalima gde love bodorku i crvenperku, ali i ponekog sitnijeg šarana, a oni najuporniji na riblji filet ili parče dobiju i smuđa, mada su primerci jedva nešto iznad mere. Smuđ se lovio sporadično i na tvistere u kasnim popodnevnim satima ili u sumrak, ali su primerci bili teži i atraktivniji, bilo je i štuke. I na Tamišu se lovi bela riba, mahom deverika, bodorka ili crvenperka na standardne mamce, najbolje na kukuz šećerac ili kuvanu pšenicu, a uz obalu se na sporovodeće tvistere dobijala štuka. Kao „dobitne kombinacije“ svakako su tereni u okolini Opova, Jabuke ili kod baranđanskog mosta.
Inače, bodorka se pomamila na savskim terenima oko novobeogradskih blokova, pa je za par sati moguće uhvatiti nekoliko kilograma ove ribe. Bilo je i manića na parče i riblji filet ili snop glista (dobijali su ga i na pileću džigericu), a uporni varaličari uspešno pretražuju terene oko Makiša i Ostružničkog mosta gde na tvistere i šedove love smuđa.
Bistro!

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari