Japanci imaju jednostavno pravilo za manju potrošnju goriva: Nije stvar u automobilu, već u načinu vožnje

  1. Ubrzavanje ne treba bude kilavo a niorevise energicno. Stepen iskoriscenja goriva je najbolji kada motir radi na obrtajima max obrtnog momenta.
    Drugo:
    Kineticka enegija vozila je 1/ mv² i ona se rasipa svakim usporavanjem, bilo motorom bilo kocnicom. A dobija se iz goriva. Znaci izbegavati usporavanje a narocito zaustavljanje (v²).

  2. Неуротичан народ а и возачи су део њега, мора негде ,,да си да одушка,, па су папучица гаса и кочница аутомобила најзгоднији. Наш човек у ауту размишља о другима овако: шта се вучете као пужеви, или: све ћу да вас претекнем и изгазим. Средине и мере код нас нема.

Ostavite komentar


Život

Naslovna strana

Naslovna strana za 22. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.