Još se bura izazvana ispadanjem Crvene zvezde iz Evrokupa nije smirila, a novi perfidniji talasi prete da i ovako krhke temelje na Malom Kalemegdanu potpuno razruše.
Iako je situacija u jednom od najtrofejnijih srpskih klubova izuzetno teška, razne neproverene informacije još više otežavaju rad novoj upravi, koja pokušava da u što kraćem roku reši barem deo gorućih problema.
– Zaista mi nije jasno kako neko može da objavi notornu laž da vodeći ljudi u klubu razmišljaju da proglase bankrot. Revizorska kuća još nije uradila analizu finansijskog stanja, tako da je bespotrebno donositi bilo kakve zaključke dok taj deo posla ne bude završen. Nisam ni upoznat sa mogućnošću da neki klupski organ može proglasiti stečaj, a pitam se ko bi imao koristi od takve situacije. Žalosno je što neki ljudi, koji su trenutno van kluba, pokušavaju da destabilizuju ekipu i da dodatno pogoršaju tešku situaciju u kojoj se nalazimo – istakao je u razgovoru za Danas Mirko Pavlović, generalni menadžer Zvezde.
Dokaz da nova garnitura vodećih ljudi predano radi na sanaciji nagomilanih problema, jesu i najnovija rešenja koja su donesena na poslednjoj sednici Upravnog odbora.
– Navodi u nekim medijima da ćemo uskoro sazvati konferenciju na kojoj ćemo proglasiti bankrot predstavljaju još jednu vrstu bezobrazluka. Mi uopšte ne razmišljamo u tom pravcu, već nameravamo da napravimo suštinske korake kako bismo ublažili situaciju u klubu. U vezi s tim, postigli smo dogovor da u najkraćem roku počnemo sa izgradnjom dve hale, gde bi naše mlađe kategorije, a i prvotimci mogli nesmetano da treniraju. Uz obilatu pomoć gospodina Dragana Ristića i nadam se gradske vlade i lokalne samouprave, napravićemo adekvatan trening centar – zaključio je generalni menadžer Zvezde.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


