Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu turnira „Trofej Beograd 2010“ od selekcije Bugarske sa 3:1 (25:17, 21:25, 25:21, 29:27). Meč je trajao 101 minut, a manjak neizvesnosti bio je samo u prvom setu. Ostala tri su protekla u vođstvu od samo nekoliko poena jedne ili druge reprezentacije, ali su Bugari u dva od tri seta imali više koncentracije u završnici. Ovo je drugi poraz izabranika Igora Kolakovića na turniru koji se igra u Pioniru, s obzirom na to da su ih u sredu savladali i Kubanci sa 3:2.

U prvom duelu jučerašnjeg programa Rusija je savladala Kubu sa 3:1 (25:19, 22:25, 25:17, 34:32) i posle dva kola ima najbolji skor i pet osvojenih bodova. Druga je Bugarska sa četiri, treća Kuba sa tri, a poslednja četvrta Srbija sa samo jednim osvojenim bodom. Turnir, koji se odigrava u okviru priprema za Svetsko prvenstvo (25. septembar – 10. oktobar) u Italiji, završava se danas utakmicama između Kube i Bugarske (17.30), odnosno Srbije i Rusije (20.15).

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari