Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu na Svetskom kupu u Japanu, pobedivši nacionalni tim Kenije sa 3:1 (19:25, 25:22, 25:11, 25:11) nakon 82 minuta igre. Iako su srpske odbojkašice bile veliki favoriti u ovom duelu, Kenijke su fantastičnom igrom uspele da osvoje prvi set, i pruže veliki otpor u drugom.

Evropske prvakinje su uz dosta muke izjednačile na 1:1, ali su zatim u trećem i četvrtom setu deklasirale Keniju i dozvolile im da osvoje samo po 11 poena u oba seta. Najefikasnije u srpskoj selekciji bile su Malešević sa 17 poena, Bjelica sa 15 i Rašić sa 14. U prvom meču Svetskog kupa Srbija je savladala Južnu Koreju maksimalnim rezultatom, ali su zatim poražene od SAD sa 3:0. Narednu utakmicu Srbija igra protiv Nemačke, sutra od 10.20. Prve tri reprezentacije sa ovog takmičenja izboriće plasman na OI 2012. godine u Londonu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari