Partizanu titula, Zvezda besna na sudije 1Foto: starsport

Partizan je večeras na Banjici došao do 27. titule državnog prvaka pobedivši vaterpoliste Crvene zvezde 10:9, nakon trijumfa u prvom susretu na Tašmajdanu (10:6). Crno-beli su u prvoj četvrtini imali prednost 6:3, a zatim su naredni gol postigli posle 15 minuta kod rezultata 6:6. Osim uvodne četvrtine, sve ostale obilovale su grubostima, udaranjima, natezanjima, a danak tome posebno su platili crveno-beli koji su posle meča bili izuzetno kivni na sudije.

U finišu meča trojica vaterpolista Zvezde isključena su bez prava zamene, posle njih i predsednik kluba Viktor Jelenić, pa i glavni trener sinoć, inače pomoćnih suspendovanog Rista Maljkovića, Nikolić. Gosti su meč završili sa samo trojicom igrača na klupi i rezervnim golmanom, ali su i pored toga imali napad za 10:10, koji je brzopleto izveden i bačen u nepovrat.