Opština Novi Beograd obnovila je park na Bežanijskoj kosi gde se nalazi spomenik u znak sećanja na osam hiljada žrtava iz logora na Starom sajmištu koji su tu sahranjeni.


– Ovo je prostor koji je u prethodnom periodu bio jako zapušten, a pored istorijskog značaja i spomenika koji se ovde nalazi to je i jedini park na Bežanijskoj kosi. Upravo zbog toga, zbog pijeteta prema ljudima koji su ovde sahranjeni, ali i mogućnosti da se ovaj prostor koristi i stvori jedna oaza mira za stanovnike ovog kraja, uložili smo oko dva miliona dinara da se sve uredi. Pravi izgled park će dobiti tek za koji mesec kada sve bude ozelenelo. Razgovarali smo i sa ljudima ovog kraja kako da rešimo i neke druge probleme i još više oplemenimo ovaj prostor. Želimo da do kraja uredimo park i da to bude mesto za okupljanje kako mladih tako i starijih, jer je u ovom trenutku to jedini park na Bežanijskoj kosi i moramo ga zbog toga negovati i čuvati – rekao je predsednik opštine Novi Beograd Nenad Milenković. Park na uglu ulica Nedeljka Gvozdenovića i Nehruove bio je veoma zapušten i gotovo neupotebljiv, obrastao u šikaru, sa polomljenim klupama i ruiniranim stazama.Teren je raščišćen, posečeno je šiblje i betonirane staze duž kojih su postavljenje i nove klupe. U planu je da se teren na proleće i ozeleni.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari