Početak zvanične kupališne sezone na Lidu, počinje u nedelju.
Opština je izdvojila sredstva za postavljanje pontonskog mosta, a u saradnji sa Zelenilom i Gradskom čistoćom, uredila je popularnu zemunsku plažu, sportske terene i postavila binu na kojoj će se održavati programi namenjeni najmlađima.
O bezbednosti kupača brinuće obezbeđenje, dežurni lekar i ekipa od pet spasilaca, koji će dežurati svakog dana od 10 do 20 časova. Prelaz preko pontonskog mosta na Lido, za sve posetioce biće besplatan.
Tim povodom, Gradska opština Zemun, do kraja septembra organizuje celodnevni turističko-rekreativni i multimedijalni program na plaži. U okviru manifestacije „Leto na Lidu“, opština će dati svoj doprinos u realizaciji manifestacije ‘’Dani Dunava 2010’’, realizovanjem prigodnog kulturno-umetničkog programa, prateće ugostiteljske ponude i velike zemunske regate od Batajnice do plaže Lido.
Cilj ove manifestacije je promocija rekreativnih, turističkih i ekoloških potencijala Zemuna i afirmacija Dunava kao najznačajnije evropske plovne reke.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


