Preko 20 000 Novosađana, kao i mnogobrojnih gostiju iz zemlje i inostranstva koji su došli u Novi Sad, imalo je priliku da prisustvuje dočeku Nove godine koja se obeležava prema Julijanskom kalendaru. Nova godina dočekana je na Trgu slobode uz atraktivan muzički program i vatromet u ponoć. Novogodišnji program je počeo u 21.00 čas i to nastupom ansambla „Zorule“, zatim je nastupila grupa „Garavi sokak“, dok je na binu pre ponoći izašao Goran Bregović sa nekadašnjim pevačima
P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; }
„Bijelog dugmeta“ Alenom Islamovićem i Mladenom Vojčićem Tifom, sa kojima su Novosađani odbrojavali poslednje sekunde pred novu 2016. godinu uz spektakularan vatromet.
– Nadam se da veliki broj građana koji je večeras na Trgu slobode uživa u organizaciji još jednog dočeka Nove godine prema Julijanskom kalendaru. I ove godine smo priredili dobar i kvalitetan program. Nastupila su dva novosadska benda, a to su ansambl „Zorule“ i bend „Garavi sokak“ i zatim zvezda večeri, posle dosta godina ponovo pred Novosađanima na Trgu slobode, Goran Bregović sa dva fenomenalna pevača iz legendarnog benda „Bijelo dugme“. Novosađani i veliki broj turista bili su oduševljeni i sjajnim petominutnim vatrometom koji do sad nije viđen na ovim prostorima. Grad Novi Sad je još jednom dokazao da je organizaciono sposoban da priredi Novosađanima i svim gostima grada spektakularan doček, i ovom prilikom svima čestitam Novu godinu – rekao je gradonačelnik Novog Sada, Miloš Vučević.
Doček 2016. godine protekao je bez većih incidenata, uz nekoliko intervencija lekarskih službi zbog alkoholisanosti.
Da podsetimo 2013. godine, uoči dočeka Nove godine po Julijanskom kalendaru na Trgu slobode nastupile su grupe „Garavi sokak“, „Amajlija“, „Apsolutno romantično“ i druge. Naredne godine, tradicija je nastavljena i tada su nastupili pevači Željko Joksimović i Nataša Bekvalac, kao i Jelena Tomašević i Nikola Rokvić. Pred oko 60.000 ljudi prošle godine pevala je Svetlana Ražnatović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


