Ukoliko ste ljubitelji antikviteta, starih porcelanskih figura, keramičkog posuđa i starinskog nameštaja u baroknom stilu, ili pak želite da svoj prostor oplemenite komadom nameštaja koji je nekada pripadao austrijskoj carskoj kući, onda je bečka aukcijska kuća Doroteum/Dorotheum svakako vaša prava adresa.

Doroteum je inače poznat kao najveća i najstarija aukcijska kuća u srednjoj Evropi i nemačkom govornom području koja za one, koji imaju malo više od „sitnine za preživljavanje“, nudi antikvitete po unapred određenim aukcijskim terminima, ali raspolaže i filijalama u kojima se mogu naći skupoceni starinski predmeti po fiksnoj ceni.

Veliki izbor antikviteta nudi i fabrika stakla (Glasfabrik) gde su, pored predmeta od stakla i keramike, izložene lampe i restaurirani nameštaj, pri čemu je u potpunosti sačuvana njegova autentičnost. Svakako ne treba zaobići ni Design Lovers sa izuzetnom ponudom grafičkih radova i umetničkih dela ulja na platnu.

Naposletku ne treba propustiti buvljak (Flohmarkt) u bečkoj ulici Nojbaugase (Neubaugasse), pa ukoliko se slučajno subotom zateknete u Beču i raspoloženi ste za šoping, zasučite rukave i rovarite do mile volje.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari