Hoće li Vučić dočekati penziju na vlasti?

  1. Srbija nece postojati … za vreme tiranije Vucica je nestalo preko milion ljudi , vrlo brzo ce studenti masovno napustati Srbiju za dve tri godine necete videti mladju osobu od pedeset godina … istorija je zapisala da su narodi i drzave nastajale isto tako i nestajale … dakle sad znamo da ekonomski Srbija nemoze da prezivi Vucica … Beograd je potpuno nefunkcionalan i pojacava se trend napustanja Beograda … institucije ne postoje a ovaj samo mitinguje … nepomenik je umno poremecen sto nije izuzetak medju vladarima ali su posledice katastrofalne … Srbija je ostala bez privrede u bankrotu opljackana ! EXPO je propala stvar sa njegovim nacionalnim stadionom … zakljucak je kraj 2026 ili pocetkom 2027 nepomenik je zavrsio svoju karijeru ali i Srbija sto i nije lose konacno ce UDBA nestati kao i interesna grupa koja sebe naziva opozicija ! potvrda mojoj teoriji je da zivim u cetvrtoj drzavi i da sam svestan da je SFRJ nastala i nestala !

  2. Može da dočeka zatvor ili infarkt. Ili bežanija . U ostalom penzija njemu nije potreba. Kumovi će brinuti o mesečnim prihodima familije vučić.

  3. Smenjivost vlasti je jedini odgovor za uspeh demokratije u nekoj zemlji. Ako demokratija funkcioniše, onda je osiguran i napredak takve zemlje.
    Naš narod većinski ne shvata šta je demokratija i kakve su prednosti života u demokratski uređenom društvu. Zato kod nas treba zakonski obezbediti smenjivost vlasti, uskraćivanjem mogućnosti da ista partija ili ista grupa ljudi „večito“ živi od politike. Na taj način ne bi nijedan političar doživljavao penziju na vlasti, što se obično postiže manipulacijama i nezakonitim radnjama u izbornom procesu, čega smo svi svedoci unazad 35 godina.

  4. „Ponoviću po ko zna koji put, mi kao opoziciona javnost nemamo nikakav plan i čak bih rekao da neka nevidljiva ruka sprečava da se o bilo kakvim realnim političkim planovima uopšte i priča“.

    I nisu tako „nevidljive ruke“ gospodine Paroviću.
    Eno ih punih 14 godina u tzv narodnoj skupštini ( i na lokalu naravno) i predstavljaju se netačno kao srpska opozicija (najveći deo).
    A u stvari participiraju u raspodeli vlasti nad „ruljom“ (kako uglavnom intimno doživljavaju one koji su ih tu doveli) lepo namireni bogatim proporcionalnim udelima (naravno materijalnim i privilegijama a pride sve sa „nultom“ odgovornošću).
    Kada se u pedantno i do tančina razrađenom planu (može i do 2035 godine) „glavni izvršilac prljavih radova“ malo opusti ili uzjoguni, sasvim poznati kreatori planova mu „spakuju“ manje ili veće „događanje naroda“ ( gde su naravno umešane i „nevidljive ruke“ onih koje bi rado da dođu u status ovih „opozicionih“ sa istim mehanizmom participacije u vlasti) i „glavni izvođač prljavih radova“ se odmah trgne i nastavi po planu i programu još marljivije da ispunjava sve naložene mu-im „radne zadatke“.
    Treba razmatranje nepostojanja ikakvog alternativnog plana i programa (ili neprezentovanje istog najširoj javnosti) posmatrati i u svetlu toga koliki je zaista „kapacitet“ društva da prave i kvalitetne reforme i „rezove“ po zakorovljenom antisistemu vrednosti „iznese“?
    Čini se sve manji i manji jer uvećanje kvaniteta ne donosi nužno i kvalitet.
    Po pitanju „detektovanja nevidljivih ruku“ inicijalno studentski protest je bio fantastičan međutim velika je snaga tih „ruku“ i gde su taj pokret odvukle uskoro će se i definitivno obelodaniti.
    Ne treba „trčati pred rudu“ jer je 29.mart tu „odmah iza ćoška“.

  5. Opozicioni narode ne raduj se!Dok Vučić traje niti ćete vi biti nešto bolji i složniji niti će on izgubiti volju za vlašću i slavom.Dakle,ni do penzije pa ni tad nećete mu videti leđa.

  6. Ne treba komplikovati odgovor. Jednostavno je i jasno sve da ne može biti jasnije. Penzioneri (sebični potkupljivi radikalskim paketima šećera, brašna, ulja…), zaposleni u javnom sektoru i njihove porodice (ucenjeni otkazima i uplašeni činjenicom da će morati da rade i zarade plate), profesionalni Srbi (sa više pasoša i državljanstava, dakle Slavonci, Dalmatinci, Ličani, Bosanci, koji se skrivaju iza tri prsta i nekog virtuelnog Srpstva, inače veliki mrzitelji Srbije i Srbijanaca, Srbijanci (koji su u svojoj Srbiji građani drugog reda i nemi su posmatrači nacističkog otimanja Srbije) veruju radikalskim lažima i krađi svega, a to znači da će navijač i njegov mentor, doktor ničega bez brige i pameti držati Srbiju još dugo u ropstvu.

  7. @Aleksa Odlično ste u svom komentaru opisali ono što sam nazvao „kapacitet društva“. I da se bukvalno danas pojavi izuzetno kvalitetan program reformi i oporavka generalno poprilično posrnulog društva, ko da sve to „iznese“?
    Da se radi i zarađuju plate, vrednuju izuzetni rezultati i učinak?! Da se živi bez partokratije i korupcije? Odbiju džakčići kvazisocijalne pomoći u ime faza i postupaka kakvi će se ozbiljno pozabaviti socijalom, penzijama, zaradama, cenama…
    Ajte molim vas, ko još za to ima vremena?! :)

  8. Ako njega (ΛV) pitate, on bi vam odgovorio da će biti predsednik ne do penzije, već kao Tito, neograničeno, jer ako je do penzije ili do kraja života ipak je ograničenje mandata, a on se opredelio da bude večiti predsednik. To je njegova želja, a drug određuje dokle će biti predsednik. Ukoliko hoće neka mu birači, ako se u opšte pitaju, daju mu vremenski neograničeni mandat.

  9. Toliko dugo i tako strasna zla cini ludjacki strasno da ce gospodin dante morati da smisli osim devetog i neki mnogo strasniji krug za njegovo trulo i gnjojivo visocanstvo… fenomen, ne vlada zdravom pamecu ali uspeva da vlada drugima… smradovima plasljivim, glupim, kupljenim… nemoralnim

Ostavite komentar


Lični stavovi

Kako vlast zatvara evropska vrata? 4

Kako vlast zatvara evropska vrata?

U Parlamentarnoj Skupštini Saveta Evrope (PSSE) u utorak je usvojena rezolucija o Srbiji, uz značajnu većinu glasova za (89 od 116), a predstavnici vlasti u srpskoj delegaciji su, nakon njihovih neprihvaćenih amandmana, procenili da on "nekako nije objektivan", te da je deo "orkestriranog i dogovorenog" procesa.

Naslovna strana

Naslovna strana za 25. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.