Novi radari – igra mačke i miša

Ostavite komentar


  1. Odlična analiza!
    U nekim zemljama najave radare kilometrima ranije, jer nije cilj uzeti pare već ograničiti brzine.

  2. Ako ste mislili da je nabavka radara zbog bezbednosti saobraćaja , grdno se varate. Prvo , nabavljeni su da bi se neko „ugradio“ i to vrlo masno i Drugo , da bi se punio Budžet , jer to im je jedini „zdrav“ priliv u isti . Što se tiče bezbednosti , njoj bi više doprinele makete policajaca u prirodnoj veličini i makete policiskih vozila nego ti radari . I najvažnije KORUPCIJA . Ko nam garantuje da neće biti filtriranja zabeleženih prekršaja . O stanju u srpskom Zakonu o bezbednosti saobraćaje je ista kazna za pojas i za upotrebu mobilnog. Kod nevezanog pojasa može da bude samo jedna žrtva a kod telefoniranja ili kuckanja poruke mnogo više , a kazna ista.

  3. Idiotske mere,sirenje korupcije,“drzava“pred bankrotom.
    Nema para za ćacije i kojekakve iznajmljene kretene i degenerike.
    A rupcage na putevima,saobracajna infrastruktura=0

  4. Jel moguce da ovo neko napise ! Jos gore da neko objavi. Pa takvi radari Vec postoje bar 10 godina. U Svakvarskoj stoje na prikolicama i svakih par dana menjaju lokacije u gradu bez ikakvog obavestenja.
    Kakve veze ima da li neko krsi prpisanu brzinu sa pesakom ili biciklistom?! Ovaj tekst nije zdrav za citanje.

  5. Svako, pa i sam autor, ko kritikuje postavljanje radara je u stvari bahati vozač kome smeta ovaj vid kontrole. Ko vozi po propisina i poštuje zakon, nema čega da se plaši.

  6. Svaka cast na tekstu, i kamo srece da ovakva logika bude na svim nivoima svesti a i vlasti

  7. Ал’ ја волим овај режим, радар ради, а ја лежим.

  8. Ako povecavate bezbjednost i smanjujete materinalne stete,smanjicete i cijenu polisa osiguranja?

  9. U potpunosti se skažem sa radarima! Treba uvesti i priznavanje snimaka kamerama, gde se jasno vidi bahata vožnja, ali se ne skaćem sa zakonom za vezivanje pojasa u manjim naseljenim mestima (na otvorenom putu ok)! Prekoračenjem brzine, ugrožavamo tuđe živote, a nevezivanjem pojasa svoj. Mučno je ići po selu od prodavnice do prodavnice i vezivati glupi pojas pri brzini od 30-50 km/h! U gradu je drugačije! ☝

  10. policajci ne znaju ni definiciju saobracaja,licno sam pitao nacelnika saobracajne policije kada je procitao izvestaj policajaca o stanju saob.signalizacije,odgovora nema!!!

  11. Zna li neko da li je uto upravi saobracajne policije zaposlen neki saobracajni inzenjer sa odseka za drumski saobraćaj???

  12. Nije problem radar, radara treba da ima. Ali da pored njega bude policajac. Dzabe od radara ako pijana ili drogirana budala proleti pored radara i na prvoj raskrsnici ubije nekoga ili citavu porodicu. Jer njega pored tog radara nema ko da zaustavi, opomene a kamo li iskljuci iz saobracaja. To ce da bude veliki problem sa tim radarima.

  13. Џабе новчане казне за лудачку вожњу. Само трајно одузимање возачке дозволе. Ако је том вожњом неко и страдао, дугогодишња робија. Овако се само пуни буџет а безбедност саобраћаја је и даље исти.

  14. Preventiva je najteža u svakoj oblasti… manji problem je brzina, a veci ogromna bahatost ljudi u svim zivotnim sferama i potpuna neukost u voznji

  15. Znači registruje 9 prekršaja, ali obavzno ne registruje kumovske narandžaste Lamborghinije, Meklarene, zgaženu decu od strane partiskih medijskih prijatelja, izostavlja 2 min. koje uvek fale na sudu. I sve će da radi kako treba samo da nam podignu cenu kazne sa 5 na 50 hiljada a ove režimske drugare ne može ni patrola da zaustavi je neće da stanu , a ima snimaka.
    Biće i gore. .

  16. Da izvinjavam se, imaju još jednu skrivenu funkciju a to je da automatski aboliraju ako neko “ Slučajno “ zgazi studenta. ! I takvi bolesnici nam postavljaju radare !!! Ma šta reći..

  17. „Najveći problem sa saobraćajem u Srbiji, trenutno, je problem sa njegovim zagušenjem u našem glavnom gradu. I to je nešto što se prvo mora rešavati i što bi moralo da ima prioritet, pa onda sve drugo i sve ostalo.“

    Sreća da si ovo, frajeru, izgovorio odmah i od toga krenuo, tako da dalje čitanje postaje bespredmetno za preostalih, nebitnih, 70% stanovnika Srbije, jer je nama iz unutrašnjosti pun kufer egocentričnosti vas 30% koji živite u nekakvoj spoljašnjosti.
    Naravno, to bi bilo na grubo, jer realno, bar polovina vas, što brojku svodi na svega 15% stanovnika za koje je Srbija = Beograd sa, eventualno pripadajućim pašalukom, nisu ni egoisti, ni bahatnici, niti bilo šta drugo do obični, normalni ljudi, koji su sposobni da čoveka gledaju sa iste polazne tačke, bio on iz srca Vračara ili okoline Vranja.
    Studenti, deco draga, pazite da vam se ovakvi ne podvuku na listu.

  18. A šta očekivati od ovakve vlasti gde se za sve pita jedan čovek, teško samo nama pametnima sa njima jer ovi glupi to i ne razumeju

  19. Nisu problem radari veg znakovi na putevoma koji nisu postavljeni ili namerno nedorečeni

  20. Kao što se na fotografiji ove objave vidi, njih trojica kod radara?! Zašto se enormno troši novac građana, na najskuplju opremu policajaca, oklopi, štitovi (sa kojom su mogli osloboditi Kosovo), itd, itd, kada oni prvi ne poštuju zakon, već tu opemu koriste za premlaćivanje sopstvenog naroda koji im je ta sredstva i omogućio! Okreću glavu, kada partijski huligani napadaju građane, ne kažnjavaju „kumove i kumiće“, za koje im ti radari i kamere služe! Drugim rečima ovo je samo izgovor da se još neko „ugradi“ u cenu navavke svega navedenog! Rupe na putevima, ispucali nadvožnjaci, i mostovi, mogu da čekaju, dok se ne desi neka nesreća!

  21. Sasvim dobra i sveobuhvatna analazi problema. Kada su maniri ove vlasti u pitanju, ne bih isključio ni za njih vrlo važan kriterijum, koliko ćemo od ovog posla „omastiti brke“.

  22. Usavršavanje pljačke naroda od strane ove izdajničke vlasti, a sve pod parolom da je to zbog zaštite i naše dobrobiti i uz pomoć najpoltronskije organizacije u državi, policije. Samo potpuni kreten može da im poveruje posle ovih 13 godina boseomučne pljačke i rasprodaje Srbije.

  23. Nsajveću cenu će plaćati pošteni i profesionalni vozači koji ponekad prekorače brzinu za par kilometara a koja ne ugrožava nikoga.

  24. Polagao sam ponovo zbog sakupljenih 18 poena, ljudi koji rade na testovima prilikom testiranja su toliko bahati da tretiraju kandidate kao da smo u zatvoru. Daleko im lepa kuća

Ostavite komentar


Lični stavovi

Samo majstor trenutka 4

Samo majstor trenutka

Aleksandar Šapić, gradonačelnik Beograda, na poslednjoj konferenciji za medije nagovestio je da više neće obavljati tu funkciju poručivši opoziciji da sačeka još dve godine da on ode, a onda neka sve što je uradio vrate na staro.

Naslovna strana

Naslovna strana za 26. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.