
Kako je saopšteno iz kabineta premijerke „ova odluka je ishod usvajanja prethodne studije opravdanosti projekta ‘Jadar’, a kompanija Rio Tinto je do sada uložila više od 250 miliona dolara“.
Brnabić je naglasila da je nastavak njihovog poslovanja na projektu „Jadar“ kod Loznice od izuzetne važnosti za Srbiju, posebno u vreme pandemije korona virusa sa kojom se suočava čitav svet.
Ona je navela da je usvajanje prethodne Studije opravdanosti za nastavak projekta dobra vest i za lokalnu zajednicu s obzirom na to da je na projektu angažovan veliki broj ljudi.
Izvršni direktor grupacije Rio Tinto za energiju i minerale Bold Batar je naglasio svoje zadovoljstvo zbog bliske saradnje sa Vladom Srbije na realizaciji projekta „Jadar“.
Projekat „Jadar“ podrazumeva rad na razvoju rudnika podzemne eksploatacije i izgradnju industrijskog postrojenja za metalurško-tehnološku preradu koncentrata jadarita, čiji se početak može očekivati krajem 2021. godine.
Sastanku u Vladi Srbije prisustvovali su i ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić, predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež i gradonačelnik Loznice Vidoje Petrović.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
A znate li mozda ko je vlasnik ove firme,najveceg plackasa sirotinskih drzava i njihovih jadnih naroda.
Široka internacionala, mongolski biznismen u Evropi sa kompanijom Latino Američkog naziva.
„Bold Baatar is on the board of Business Council of Mongolia and Chief Executive-Energy & Minerals at Rio Tinto Ltd.“
-i uz to projekat veliki seizmički rizik osim ako nisu obezbedili ceo Južno dinarski masiv u jugozapadnoj Srbiji – za pola bilona dolara.
Zlocin je da Srbija prodaje strancima radove na litijumu, jer to je „nafta“ Srbije i mogla je da nas vine za kratko vreme u bogate zemlje… Bolje bi bilo postepeno i samostalno ulagati, cilj bi svakako bio dostizan.
niko ih nije jos obavestio o novoj generaciji batetija baziranoj na aluminijumu? nek pitaju u Tesla motors, Maska sta misli o tome.
E, Ana, Ana, cime se to hvalis ? Da sam na tvom mestu, bila bih ocajna da uopste ucestvujem u poslovima u korist stranaca! Rudno bogatstvo pripada samo Srbiji
Ulaže Rin Tin Tin u Naprednu privredu ?
Zašto?
A, gde su te pare do sada ulozene, i gde ce se nove pare ulagati? Kakve koristi od toga ima Srbija. Da li postoji studija izvodljivosti tog rudnika kao javni dokument da mozemo da procitamo o cemu se radi.