
„Mi ćemo nastaviti da ulažemo u Rafineriju. Sledeći važan projekat je modernizacija postrojenja katalitičkog krekinga koji će omogućiti proizvodnju dodatnih proizvoda, uključujući i veću proizvodnju propilena. Taj projekat vredan je 80 miliona dolara i uradićemo ga u narednim godinama”, kazao je Tjurdenjev za RTS.
Podsetio je da nakon otvaraja Duboke prerade NIS vozačima u Srbiji garantuje evropski kvalitet benzina i dizela, te da taj proizvodni kompleks ima i ekološke benefite, jer je prestala proizvodnja mazuta sa visokim sadržajem sumpora, a smanjila se i emisija štetnih materija u atmosferu.
Tjurdenjev je istakao da je NIS povećnjem efikasnosti rada i smanjem troškova očuvao stabilnost i cena i domaćeg tržišta, iako zbog raznih uticaja na globalnom tržištu nije moguće prognozirati cenu nafte, ukazujući da kompanija uvozi dve trećine nafte koju prerađuje, dok ostatak proizvodi u Srbiji.
Naveo je da je pandemija korona virusa, uz makroekonomske okolnosti na globalnom nivou, dosta negativno uticala na NIS.
„Pad cena nafte, ograničenja koja su bila uvedena u zemlji, imala su veliki ekonomski uticaj. Ipak, kompanija je nastavila sa ostvarivanjem ključnih investicionih projekata i u periodu januar-septembar prošle godine, investirali više od 20 milijardi dinara”, kazao je Tjurdenjev.
On je naveo i da su obezbeđene redovne plate za sve zaposlene, a isplaćena je i dividenda za akcionare NIS-a za 2019. godinu.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Može im se kada su NIS dobili na poklon,otpustili 7000 radnika i rudnu rentu bagatela od 3%
E, moj Ovane!
Želim im u novoj 2021 godini da napuste Srbiju!