Advokatica Nevena 1

I do nas običnih novinara dospevala je vrlo dozirano priča da se nešto u vrhu Srbije ozbiljno poremetilo.

Da su iz Crne Gore svim silama podržavali Vučićevu predsedničku kampanju, ali da je posle toga došlo do zahlađenja. Nagađali smo, naravno, šta bi moglo biti – da li je NATO, da li je EU, ili su možda Rusi. Ili su pak svi zajedno, pošto iako je to jeretički reći, umeju oni da odigraju skladno na Balkanu, kad im se interesi poklope. Međutim, ovih dana, iz samog vrha je objavljeno – nije ništa od toga, već „motiv, moć i novac“. Tako naime počinje tekst u nedeljniku Ekspres, čiji je izdavač prema dostupnim informacijama Goran Veselinović, najbliži Vučićev prijatelj od mnogo prijatelja koje on ima. Jedan je svakako od onih koji su najduže sa njim, još kada je ranih 90-ih upisivao ko je od novinara došao na pres konferenciju radikala i uručivao im po primerak partijskog glasila „Velika Srbija“.

U tekstu u kome se još pominju i reči „ontogenetski“, „filogenetski“, „habitat“ i slični, izrazi, nagoveštava se Veselinovićev traumatičan raskid sa suprugom advokaticom Nevenom. Razlaz je vremenski baš u skladu sa glasinama – početak jeseni 2017. A uzrok se navodi – i tu se zaista treba uštinuti i proveriti da nismo u nekoj seriji na Top kanalu – suđeni za šverc cigareta pa pravosnažno oslobođeni Stanko Subotić Cane. Nevernoj supruzi spočitava se u tekstu ne samo što je muža ostavila, nego što je i „formirala“ emotivnu i poslovnu „vezu“ sa gospodinom Subotićem. I da su preko te „veze“ dolazile informacije važne gospodinu Subotiću za njegove poslovne investicije (čini se da je pomenut i kompleks Beograd na vodi). I to tako što je, kako se opisuje, neverna supruga zloupotrebila bliskost svog supruga sa predsednikom Srbije.

A ako je vrh došao u neki problem sa biznismenom Subotićem, to je i i te kakva politička činjenica. Jer, svaka vlast u proteklih 20 godina u Srbiji koja je došla u ozbiljan problem sa Subotićem je – prestala da bude vlast. U neku ruku to je bila i Miloševićeva, moglo bi se diskutovati u kojoj meri i Đinđićeva, dok za Koštuničinu i Tadićevu znamo, budući da je u njihovo vreme poveden i krivični postupak protiv Subotića, okončan u vreme Vučića oslobađajućom presudom. Pokojni kolega Željko Cvijanović je pokušavao stvar da racionalizuje objašnjenjem da su svim „biznismenima“ iz Miloševićevog vremena petooktobarske vlasti dozvolile da legalizuju svoje poslove, ali ne i Subotiću, te da otuda potiče njegovo duboko i strašno nezadovoljstvo.

Konačno, to što se u vreme opozicionih demonstracija, možda ne prvih koje su se dogodile u vreme naprednjaka, ali svakako po njih najopasnijih, javnost preko medija uvlači u razvod u „visokom društvu“, najbolji je znak potpunog gubitka veze sa stvarnošću. Jer, to se može uprkos „motivu, moći i novcu“, i još više uprkos shvatanju da politiku suštinski čine samo žene i novac.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari