Kad „Niko“ postane „Neko“

  1. Safeta, NIJEDNO LJUDSKO BIĆE NIJE „NIKO“. SVAKO JE VREDAN POŠTOVANJA!!! To je rekao i Isus koji je život dao za dušu svaku…Ali Safeta tebe verovatno ne interesuje šta je rekao Isus! Srpkinja.

  2. Znaci Borenštajn bi mrtav ladan pustio NATO u Ukrajinu? Ako je u februaru 2022. i bio naivan, da li ima pravo na naivnost i danas, nakon sto su svi carevi goli i sve im se vidi? Ako mi se ne svidja vladavina u Putin modu to ne znaci da treba da masem repicem pred ovakvim propagandnim filmovima. Zalosno. Još jednostavnije, na kakve gluposti građani ove zemlje nasedaju poslednjih dana ili nedelja, kako iz unutra tako spolja.

  3. Da nije bilo arogantnog, oholog, agresivnog, patoloskog, woke totalitarizma Trump ne bi imao ni najmanju sansu. Ovako, ako je on i nema, neki novi Trump, gori od ovog, ima je sigurno. O drugom filmu skoro nista? Gomila crnaca u woke elementu? To Son Pen? To je poreklom Son Pen.

  4. „Šta da radi neki „Niko“ u takvoj Srbiji? Prvo da shvati da je „Neko“ i da to pokaže na izborima. Ali, ako se i dalje pita „ko sem Vučića ovu zemlju može da vodi“, onda taj „Niko“ ima ozbiljan problem. Mnogo, mnogo ozbiljan problem. Veći od samog Vučića“.

    Da se „ureže“ u memoriju i aktivira pred sam dolazak na biračko mesto i uzimanje glasačkog listića.

  5. Srpkinjo nije dovoljno samo religijsko obrazovanje a bez ikakvog poznavanja stilskih figura u književnosti.
    Kada se sa tim detaljno upoznate, shvatićete značenje pojma „niko“ i „neko“ u ovom tekstu a možda ćete spoznati i to da u pravoslavnoj veri ne postoji „sport“ pod nazivom „prebrojavanje krvnih zrnaca“ čemu ste Vi suprotno i veri i srpstvu očito skloni.

  6. Nema ovde Nikoga. Čast pojedincima, mi smo satkani od kukavičluka, oportunizma i lažnog patriotizma. To smo pokazali tokom cele istorije, od Kosova, preko Madjara, Viševekovnog slugiranja pod Turcima… do ove ne manje fukarske ponoznosti pod krvavom Vučićevom nožurinom. Čekajući tog Nekog Godoa je samo još jedna ali tako jadna nada da će Taj da spase naša odrtala dupeta zaštiti.

  7. @Spkinja koja zna sve: Očigledna je da je Vaša vozačka dozvola pisana latinicom. Taj volan Vas vuče desno a treba da ga držite sa obe ruke da Vam se ne povredi Neko. Može i nešto. Inaće Vam Niko odozgo neće moći pomoći.

  8. Ovaj tekst je i lekcija i ohrabrenje da svačiji glas za studentsku i opozicionu listu ima podjednaku važnost i snagu da se režim pobedi . To uverenje je dovoljno da olovka učini svoje , a onda i da se svaki glas brani i sačuva i režim i na tom polju bilo na ulici ili u sudnici , odbrani . Hvala gospo Biševac . Baš je lekovita svaka Vaša reč .

Ostavite komentar


Dijalog

Slobodište nije mesto za tenkove: O pretvaranju memorijalnog centra u Kruševcu u "vojni park" 4

Slobodište nije mesto za tenkove: O pretvaranju memorijalnog centra u Kruševcu u „vojni park“

Svakom ko je živeo u Kruševcu u drugoj polovini dvadesetog veka, rečenica "Idemo na Slobodište!" ostala je kao jedna od najdražih uspomena za ceo život. To je značilo da se oblači svečano, "stajaće", odelo i da se odlazi na zborno mesto kod Spomenika kosovskim junacima. Odatle je 35 godina od 1965. do 2000. u periodu od 28. juna do 7. jula, danima koji su bezbolno i spontano spajali Vidovdan i nekadašnji Dan borca, kretala kolona građana u tihom maršu prema periferiji gde se nalazi memorijalni centar.

Naslovna strana

Naslovna strana za 25. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.