Foto: Youtube PrintscreenDimitrije Vojnov „misli da je objašnjenje Vesne Zmijanac da je uz vlast jer je to način da čovek nema problema – politička izjava godine, za sada“.
Tako je na svom Fejsbuk profilu napisao Dimitrije Vojnov, scenarista, dramaturg i filmski kritičar, dodatno pojasnivši svoju ocenu.
„Ako imamo u vidu da je narativ SNS-a to da oni toliko toga rade za ovu zemlju, ovaj narod, sve nas, da je to nemoguće ignorisati čak i ako ih čovek ne voli, i da je to njihova differentia specifica, Vesna ih je izduvala kao balon, svodeći ih na još jednu, iks-tu ‘vlast’, što ona – istini za volju zna – jer se nalazi u blizini moći još od pre Osme sednice.
U tom smislu, Vesna Zmijanac je apsolutno merodavna osoba da oceni“, navodi Vojnov.
Dodaje da ova izjava suštinski sabotira pogrešno uverenje pristalica SNS-a da se razlikuju od svake prethodne vlasti.
„Ako imaju dva grama mozga, SNS-ovci će shvatiti ovu izjavu kao poraz – ne samo zato što objašnjava zašto su ljudi s njima, nego i zato što ih potpuno lišava iluzije da su ljudi od akcije i da se razlikuju od svega pre“, zaključuje Dimitrije Vojnov.
Podsetimo, folk pevačica Vesna Zmijanac uoči jučerašnjeg nastupa na mitingu Srpske napredne stranke (SNS) u Beogradskoj areni izjavila je da se nije dvoumila da nastupa, jer je, kako je kazala, uvek bila uz vlast „jer onda nemate nikakvih problema“.
„Nisam se ja dvoumila. Treba podržati predsednika u svakom slučaju. Ja sam uvek bila uz vlast. To kažem i mojoj deci. Deco – uvek treba biti uz vlast, jer onda nemate nikakvih problema. Ako nije tako, problem je u najavi“, rekla je Zmijanac za televiziju Pink uoči mitinga.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


