mik ralfsFoto: Jules Annan / Avalon / Profimedia

Mik Ralfs, pevač, tekstopisac, gitarista i jedan od osnivača legendarnih britanskih rok bendova Bad Company i Mott the Hoople, preminuo je u 81. godini.

Vest da je Mik Ralfs preminuo potvrđena je u saopštenju objavljenom u ponedeljak na zvaničnom sajtu benda.

U saopštenju se navodi da je Ralfs doživeo moždani udar nekoliko dana nakon svog poslednjeg nastupa sa bendom Bad Company u londonskoj O2 areni 2016. godine, i od tada je bio prikovan za krevet. Nisu objavljeni dodatni detalji o okolnostima njegove smrti.

Ralfs bi trebalo da bude primljen u Rok and rol kuću slavnih kao član benda Bad Company u novembru.

„Naš Mik je preminuo, srce mi je palo na zemlju,“ izjavio je Pol Rodžers, pevač benda Bad Company.

„Ostavio nam je izuzetne pesme i uspomene. Bio je moj prijatelj, partner u pisanju pesama, neverovatan i svestran gitarista koji je imao sjajan smisao za humor.“

Mik Ralfs je napisao pesmu Ready for Love iz 1970. godine za bend Mott the Hoople, koju je kasnije preradio za debitantski album benda Bad Company iz 1974, na kojem se takođe nalazi i hit Can’t Get Enough, koji je takođe on napisao.

Sa Polom Rodžersom je 1975. godine koautor pesme Feel Like Makin’ Love benda Bad Company.

Rođen u Stouk Lejsiju, u Herfordširu u Engleskoj, Mik Ralfs je počeo da svira bluz gitaru još kao tinejdžer, a u ranim dvadesetim, 1966. godine, bio je jedan od osnivača grupe Doc Thomas Group.

Bend je 1969. godine postao poznat kao Mott the Hoople. Ralfs je napustio grupu 1973. godine, ubrzo nakon što je stekla komercijalni uspeh zahvaljujući pesmi All the Young Dudes, koju je napisao i producirao Dejvid Bouvi.

Kasnije je osnovao bend Bad Company zajedno sa pevačem Polom Rodžersom, koji je prethodno napustio svoj bend Free. Pridružili su im se i bubnjar benda Free Sajmon Kerk i bivši basista i pevač King Crimsona, Boz Barel.

U izjavi datoj u ponedeljak, Sajmon Kerk je rekao da je Mik Ralfs bio „drag prijatelj, divan tekstopisac i izuzetan gitarista. Neizmerno će nam nedostajati.”

Izvor: The Guardian

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari