Fifti Sent izgleda nije u potpunosti oduševio Beograđane prilikom prvog gostovanja, pre tri i po godine u Areni, pa mu je tako na sinoćni koncert u Pioniru došlo oko 5.000 fanova, ali onih najvatrenijih. Američki reper ovaj put u Srbiju je navratio u okviru turneje na kojoj promoviše album „Before I Self Destruct“.
Pre nastupa slavnog hip-hopera publiku su trebali da zagreju domaći reperi. Međutim, ono što njima nije pošlo za rukom za više od sat vremena, Kertis Džejms Džekson je uradio samo jednim povikom.
„Get your fucking hand in the air“, bilo je dovoljno da svi prisutni u Pioniru počnu da se njišu u ritmu njegovih najnovijih numera. Ne treba posebno napominjati ni da je jedan uzvik „jump“ bio sasvim dovoljan i da svi počnu da skaču u hip-hop ritmu. Od prvog do poslednjeg sekunda publika je u dahu pevala sa Fiftijem hitove: „Man Down“, „Psycho“… On je za to vreme skidao deo po deo odeće dok nije ostao samo u pantalonama. Dodatno „ulje na vatru“ u publici dolio je kada je ka masi bacio najpre crveni kačket, a potom i beli šešir, pa belu maramu…
Iz pesme u pesmu fanovi kao da su bili u sve većem transu, a utisak je da je vrhunac večeri nastupio kod „Candy Shop“, hita sa kojim je stekao svetsku slavu. Po onome kako ga je Beograd sinoć dočekao trebalo bi Fifti još dugo godina da ostane na samom vrhu muzičke scene.
Izgubljeni u prevodu
Premeštanje koncerta iz Arene u Pionir izazvalo je pometnju kod pojedinih stranaca koji su došli da slušaju Fifti Senta. Kako u Pioniru nije važila numeracija karata iz Arene, već su se mesta zauzimala po princpiu „ko prvi-njegovo“, stranci su uzalud jezikom koji je redarima bio nerazumljiv, a potom i mahanjem rukama, pokušavali da objasne da poseduju ulaznicu za prve redove.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


